Rekonstrukcję poprzedziła uroczysta msza święta odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Piszu. Po przystanku na Placu Daszyńskiego uczestniczący w uroczystości mieszkańcy ruszyli na cmentarz komunalny, gdzie tradycyjnie miał miejsce Apel Poległych. Złożono również wieńce pod Pomnikiem Żołnierzy Polskich i pod symboliczną Mogiłą Sybiraków.
Józef Piłsudski przybył do miasta
|
Przed tegorocznymi obchodami Święta Niepodległości Burmistrz Pisza wraz z placówkami kulturalno-oświatowymi ogłosił konkursy tematycznie związane z tym dniem. W odpowiedzi na konkurs plastyczny "Moja Niepodległość" do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu wpłynęło 41 prac.
Komisja składająca się z pracowników biblioteki wyłoniła zwycięzców trzech pierwszych miejsc w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się Ramila Mamadew ze Szkoły Podstawowej w Trzonkach, Michalina Borak z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu i Natalia Januszkiewicz z Technikum Architektury Krajobrazu ZSZ w Piszu. Prace można zobaczyć w budynku biblioteki.
Uczestnicy drugiego z konkursów mieli za zadanie napisać esej na temat" „Być patriotą – być Polakiem. Postawy Polaków w odwołaniu do historii lub współczesności”. Zwycięzcami okazali się Paweł Jasiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Tomasz Cwalina z Zespołu Szkół Katolickich.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze