Zamknij

Dodaj komentarz

Prom na Wierzbie i główne śluzy Mazur

. 01:41, 26.08.2025 Aktualizacja: 01:43, 27.08.2025

Przed nami ostatni tydzień wakacji, ale spokojnie… sezon na Mazurach jeszcze się przecież nie kończy. Wrzesień, a nawet październik jeśli dopisze pogoda, to dobry czas na żagle, ryby, grzybobranie, wycieczki piesze i rowerowe.

Turystom wypoczywającym w Powiecie Piskim z pewnością przydadzą się informacje dotyczące godzin w jakich pływa prom „Bełdany” w Wierzbie oraz czasu otwarcia śluz w Guziance i Karwiku.

Przeprawa promowa łącząca Wierzbę i zachodni brzeg jeziora Bełdany obsługiwana jest przez Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu.  Liczy niecałe 400 metrów i trwa około  10 minut. Działa tylko w sezonie letnim, tj. od 31 maja do 29 września. Prom pływa 7 dni w tygodniu, od 11:00 do 17:40.

Żeglarzom z pewnością przyda się również informacja dotycząca otwarcia śluz w Guziance i Karwiku na Kanale Jeglińskim łączącym jeziora Seksty i Roś.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%