Monografia „Pisz. Historia miasta” ukazuje się pół wieku po poprzedniej książce opisującej początki Pisza i jego rozwój do końca lat 60. XX wieku.Ponieważ kompleksowo i dość wyczerpująco opisuje niezwykłe dzieje miasta od czasów najdawniejszych po te współczesne – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej i zarazem redaktorka monografii. – Zawarliśmy w niej wiele materiałów nigdzie dotąd nie publikowanych, starych dokumentów, map, rycin, zdjęć i pocztówek. Swoimi archiwami dzielili się mieszkańcy miasta i to było niesamowite – przyznaje dyrektor muzeum. – Sięgnęliśmy również do archiwów w Berlinie, Warszawie i Olsztynie. Ale wiele materiałów pochodzi też z naszych zasobów – dodaje dr Aneta Karwowska.
Od tego czasu pojawiło się wiele nieznanych wcześniej dokumentów i opracowań, które rzucają nowe światło na ważne wydarzenia w dziejach miasta i życie codzienne jego mieszkańców. Najnowsza pozycja wydana przez Muzeum Ziemi Piskiej stanowi kompendium wiedzy o historii Pisza i powinna trafić do biblioteki każdego miłośnika swojej małej ojczyzny – dodaje dyrektor muzeum.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Obecnie osoby niezaszczepione mogą stanowić 30 proc. widowni. W związku z tym prosimy osoby zaszczepione o zabranie i okazanie przy wejściu certyfikatów poszczepiennych.Prace nad książką i filmem przypadły na trudny okres pandemii koronawirusa. Tym bardziej potrzebne było nam okazane wsparcie, za które jesteśmy wdzięczni – przyznaje dyrektor muzeum. – Bardzo ważną rolę odegrał burmistrz Andrzej Szymborski, który od początku wspierał nas w projekcie. Merytorycznie mogliśmy liczyć na wsparcie Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie oraz wielu sympatyków Muzeum Ziemi Piskiej. Dzięki temu możemy powiedzieć, że książka jest wspólnym dziełem, które będzie świadczyło o naszym szacunku do przeszłości.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze (3)
Tak się właśnie "uprawomacnia" bezprawie: "prosimy osoby zaszczepione o zabranie i okazanie przy wejściu certyfikatów poszczepiennych". Jak to się kiedyś mówiło, cep cepa cepem pogania, zdebilenie i bezprawie totalne.
Ciekawę w jakiej roli Szymborski został tam obsadzony . Czy telewizja też będzie bo ostatnio cała Polska z otwartymi ustami podziwiała jego popisy w Okartowie. Na poważnie, bardzo nie lubię fałszu i zakłamania. Tyle na temat tych zasług i tej bardzo ważnej roli.
"Bardzo ważną rolę odegrał burmistrz Andrzej Szymborski, który od początku wspierał nas w projekcie" . Czy jest w książce stosowny rozdział o dokonaniach Andrzeja Szymborskiego? No i proszę bez skromności napisać jak Andrzej Szymborski wspierał WAS w projekcie. Bo przecież chyba nie w pisaniu monografii.