8 czerwca w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu odbył się koncert z cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu", zorganizowany przez Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu.
Koncerty z cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu" odbywają się corocznie, a udział w nich biorą, oprócz lokalnych artystów, również znakomici muzycy, występujący na co dzień na międzynarodowych scenach. Sobotni koncert zaszczycili swoją obecnością Bogdan Kułakowski i jego syn Maciej Kułakowski.
[video1]
Wydarzenie prowadził Jan Popis - muzykolog, krytyk muzyczny i producent, juror i dyrektor artystyczny międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jego obecność na koncercie gwarantuje wysoki poziom prezentowanych treści, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy Pisza, bo koncerty z cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu" prowadzi nieprzerwanie od kilkunastu lat.

Organizatorem koncertów w ramach cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu" jest Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu z jego dyrektorem Lechem Ostrowskim.

Koncert daje szansę zaprezentowania lokalnej publiczności umiejętności wychowanków Ogniska Muzycznego. W tym roku zagrali: Kornelia Grzybowska (keyboard), Wiktoria Świderska (fortepian) i Tymoteusz Witkiewicz (fortepian).

Gościnnie wystąpił Robert Gorgoń (fortepian) i Tomasz Wesołowski (tuba).

Piski Chór Kameralny zaprezentował kilka utworów ze swojego repertuaru.

Wisienką na torcie był występ Kułakowskich - ojca i syna.

Prof. dr hab. Bogdan Kułakowski wykładowca i rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat konkursów pianistycznych, juror krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, wystąpił w Piszu z utworami Chopina.

Maciej Kułakowski - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010, 2012 i 2013 oraz stypendysta Internationale Musikakademie w Fürstentum w Lichtensteinie. Zdobywca prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in. I nagrody i nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego, 2015.
Jego interpretacja utworów Krzysztofa Pendereckiego zachwyciła piską publiczność, wywołując owacje na stojąco.

Kultura, z którą mamy okazję obcować dzięki inicjatorom jej krzewienia w naszym mieście, takim jak Ostrowski, daje nam szansę na poznanie warsztatu twórców, docenionych przez międzynarodowych krytyków. Za to jesteśmy wdzięczni i już czekamy na kolejne muzyczne wydarzenia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz