Zamknij

Dodaj komentarz

Orlęta nie odleciały Mazurowi

1 12:33, 11.04.2012 Aktualizacja: 02:37, 28.09.2025
Skomentuj

Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze Mazura Pisz wreszcie zdobyli jeden punkt. Zdobycz o tyle cenna, bo wywalczona w pojedynku z wiceliderem ligi okręgowej - Orlętami Reszel.

Remis piszanom zapewnił na pięć minut przed końcowym gwizdkiem Sebastian Poświata. Wcześniej z prowadzenia, po strzale Mateusza Kozonia, cieszyła się drużyna prowadzona przez Mariusza Jałoszewskiego.

Podopieczni Adama Ożarowskiego wyszli na czwartkowy pojedynek z mocnym postanowieniem rewanżu za porażkę 1:5 w rundzie jesiennej. Z kolei goście na pewno mieli w pamięci ubiegłotygodniową porażkę 0:3 z Victorią Bartoszyce. Efekt? Dobre, szybkie, ciekawe, obfitujące w wiele akcji podbramkowych widowisko. Piłkarze obu ekip, niczym wytrawni bokserzy rozpoczęli wymianę ciosów, której efektem były groźne strzały z jednej jak i drugiej strony. Gospodarze mogli objąć prowadzenie m.in. po główce Rafała Trześniewskiego. Chwilę później, w podobnej sytuacji, piłka po uderzeniu Łukasza Rejmentowskiego przeszła nad bramką. Orlęta nie pozostawały dłużne - po jednej z kontr gości, Adam Obrycki przeciął piłkę zmierzającą w kierunku bramki.
 
Po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do graczy z Reszla. Po niefortunnej interwencji Łukasza Barańskiego, piłkę przejął Mateusz Kozoń. Napastnik wicelidera rozgrywek przebiegł z piłką kilka metrów, i w pełnym biegu pokonał bezradnego w tej sytuacji Turolskiego.

Strata gola nie podcięła skrzydeł Mazurowi, wręcz przeciwnie podziałała jak kubeł zimnej wody. Około 84 minuty bezmyślne zagranie obrońcy gości powinno dać Mazurowi wyrównanie, jednak piłka zamiast przekroczyć linię bramkową "zatańczyła" tuż przed nią. Kilka sekund później wynik brzmiał 1:1. Po faulu golkipera Orląt na Błażeju Gutowskim sędzia wskazał na "wapno". Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się etatowy wykonawca "jedenastek" Sebastian Poświata.

Piszanon najwyraźniej jedno "oczko" nie wystarczało, ponieważ nadal szturmowali połowę gości. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu...Gwoli sprawiedliwości trzeba odnotować dwie akcje, po których reszelanie strzelili gole. W obu przypadku sędziowie dopatrzyli się jednak spalonego. Warto zaznaczyć, iż po raz kolejny przygotowano atrakcje dla kibiców. Tym razem, przy zakupie biletu każdy z widzów otrzymywał specjalny kupon, uprawniający do udziału w konkursie. Szczęśliwcy, których numerki, zostały wylosowane otrzymali koszulki z logo klubu. Oprócz tego kibice wybrali gracza meczu, którym został Maciej Turolski.

Mazur Pisz - Orlęta Reszel 1:1

Mazur: Maciej Turolski - Sebastian Poświata, Łukasz Barański, Marcin Rejmentowski, Piotr Żbikowski, Adam Obrycki (88` Mateusz Łosiak), Karol Wiśniewski, Norbert Choiński (67` Patryk Zach), Łukasz Rejmentowski, Rafał Trześniewski (73` Wojciech Cumach), Błażej Gutowski

POZOSTAŁE SPOTKANIA 20. KOLEJKI

MKS Jeziorany - GLOS Jonkowo 7 kwietnia godz. 17.00 (w Bisztynku)
Granica Bezledy - MKS Szczytno 7 kwietnia godz. 16.00
Zryw Jedwabno - Błękitni Orneta 7 kwietnia godz. 14.00
Kłobuk Mikołajki - DKS Dobre Miasto 7 kwietnia godz. 15.00
Polonia Lidzbark Warmiński - Omulew Wielbark - w pierwotnym terminie (6 kwietnia godz.18.00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Victoria Bartoszyce - Wilczek Wilkowo 7 kwietnia godz. 16.00
Łyna Sępopol - Warmia Olsztyn 7 kwietnia godz. 16.00

21. KOLEJKA 14 - 15 kwietnia

Wilczek Wilkowo - Mazur Pisz (14 kwietnia godz. 16.00 - boisko w Łazdojach)
Kłobuk Mikołajki - Omulew Wielbark
Łyna Sępopol - Granica Bezledy
Warmia Olsztyn - Victoria Bartoszyce
Orlęta Reszel - GLKS Jonkowo
MKS Jeziorany - Polonia Lidzbark Warmiński
DKS Dobre Miasto - Zryw Jedwabno
Błękitni Orneta - MKS Szczytno

(1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mazur Pisz remisuje ze Śniardwami Orzysz 2:2

Drodzy Mieszkańcy! Jak widzicie realizacja inwestycji dotyczącej obiektu MGOSiR przy ul. Mickiewicza mocno przyspieszyła. Już wkrótce,dzięki nieustającym zabiegom Burmistrza Dariusza Kińskiego, kibice piskiego Mazura zasiądą na nowych trybunach odpowiadającym europejskim standardom. Burmistrz Kiński jest Burmistrzem Pisza, który najbardziej przyczynił się do rozwoju piskiego sportu. Ostatnim tego przejawem jest zatrudnienie przez Niego na stanowisku Dyrektorki MGOSiR w Piszu osoby, która jest wybitnym samorządowcem, fachowcem od zarządzania jednostkami samorządowymi, osoby która ukończyła renomowaną Szkołę Liderstwa i która poświęciła swoje życie prywatne, aby wspomóc Burmistrza Kińskiego w Jego działaniach na rzecz mieszkańców naszej gminy. Obrzydzenie musi wobec tego budzić szeroko zakrojona kampania przeciwko temu ruchowi kadrowemu naszego Burmistrza Kińskiego, w wyniku której osoby chcące przeszkodzić realizacji ambitnych celów Burmistrza Kińskiego, chcą zohydzić Mieszkańcom naszej gminy osobę nowej Dyrektorki MGOSiR, która została wybrana przez niezależną komisję w otwartym i transparentnym naborze.

Jot 23

19:51, 2025-10-05

Mazur Pisz remisuje ze Śniardwami Orzysz 2:2

Byłem. Na tych trybunach w dupe mi wielka drzazga włazła. 10 lat ten stadion remontujo. Zonka wyjeła, ale powiedziała, że następnym razem to idż do burmistrza z tym.

Heniek

17:09, 2025-10-05

Odpowie za kilka przestępstw

Patologia made in katolicki ciemnogród skąd się bierze taka szara masa 😂😂😂😉

Xxxx

09:10, 2025-10-05

Europejski Dzień Języków Obcych w SP4 w Piszu

Nad tęczowym zbierają się czarne chmury!!!

Tęczowy

22:27, 2025-10-03

0%