XXIV edycji Piskich Biegów Ulicznych za nami. Na przestrzeni lat formuła tej imprezy zmieniała swoje początkowe założenia i z ulic miasta powędrowała na płytę stadionu. To, jak się okazało, nie jest najlepsze rozwiązanie, gdyż właśnie niecodzienny bieg wśród ulic Pisza przyciągał biegaczy.
W tym roku, wprawdzie uczestników nie brakowało, bo organizatorzy szacują, ze na starcie stanęła prawie setka biegaczy, to większość stanowiły przedszkolaki i uczniowie podstawówek, nie jak dawniej dorośli. W kategoriach open zawodników było niewielu. Niemniej gratulacje należą się wszystkim, którzy zdecydowali się w ekstremalnie słonecznych warunkach pobiec i dobiec do mety. Na szczęście pomoc medyczna nikomu ze startujących nie była potrzebna.Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Intercity opuszcza Pisz
Kochani, linia 219 nawet na etapie remontu nie była przygotowywana na dużą przepustowość i częste kursowanie pociągów pasażerskich. Wszak zlikwidowano możliwości krzyżowania (mijania się) pociągów w Rucianem, w Białej, między Drygałami a Ełkiem, czego podwyższenie prędkości szlakowej wcale nie kompensuje. Lata 80-te XX wieku i pociągi dalekobieżne niestety nie wrócą... Białystok - Gdynia, Ełk - Warszawa, Pogoria Ełk - Racibórz/Rybnik, a nawet sezonowe startujące w Piszu - to raczej nie wróci. Chyba, że jacyś nowi przewoźnicy się zainteresują tą trasą. Dostępność kolei może zmienić raczej tylko odbudowa linii z Giżycka i dalej na południe, ale czy do tego kiedykolwiek dojdzie?
YaBu
11:22, 2025-12-14
Włamali się do sklepu spożywczego. Zatrzymano ich
Gang Olsena
Jam łasica
15:15, 2025-12-13
Włamali się do sklepu spożywczego. Zatrzymano ich
Nie no wiesniaki geniusze 😂😂😂😂😂
Xawery
12:12, 2025-12-13
Włamali się do sklepu spożywczego. Zatrzymano ich
My z PGR Kaliszki nie pijemy na obcej ziemi. Mamy swoje trunki, swoje szlugi i swoją zagrychę oraz nie zadajemy się z elementem. Mamy swoje honor i politykę w 4 literach, nie oglądamy propagandowej TV klamiamiącej o rzekomych sukcesach niczym Trybuna Ludu za Gierka. Ogólnie czasy jak za Gierka lub Gomułki tyle że wódka podlejsza, kaszanka niczym g... i fajki słabe jak dla frajerów.
Kieliszek z PGR Kali
11:54, 2025-12-13