Zamknij

Biała Piska: Zaangażowanie w kulturę zostało docenione

09:44, 11.06.2019
Skomentuj

W Białej Piskiej obchodzono Dzień Działacza Kultury

Dzień Działacza Kultury i Drukarza obchodzony jest w dniu 29 maja w celu uhonorowania o ludzi rozpowszechniających kulturę. Odbywają się wtedy liczne uroczystości, na których artyści propagujący kulturę lub sztukę otrzymują różnego rodzaju wyróżnienia, nagrody, słowa uznania, czy odznaczenia.



Ponad trzydzieści osób z gminy Biała Piska otrzymało podziękowania za pracę, wysiłek i wszelkie starania włożone w realizację twórczych inicjatyw na rzecz rozwoju kultury lokalnej na terenie gminy.



Wśród osób, w którym burmistrzowie Białej Piskiej przyznali listy gratulacyjne, byli nie tylko pracownicy placówek kulturalnych na terenie naszej gminy, ale także mieszkańcy, którzy zawodowo nie są z tymi placówkami związani.
Państwa działalność, wszystkich razem wzięta, jest niezwykle ważna, albowiem swoją codzienną pracą, pasją i zaangażowaniem upowszechniacie i popularyzujecie kulturę regionu, która jest cząstką naszego narodowego dziedzictwa - mówił Grzegorz Pałdyna, zastępca burmistrza Białej Piskiej. - Niech Wasza działalność przynosi naszym mieszkańcom radość, a zarazem promuje gminę Biała Piska wśród turystów i gości. Życzę Państwu samych sukcesów, satysfakcji z dalszej działalności i powodzenia w urzeczywistnianiu planów, tych prywatnych i tych zawodowych.


Na uroczystości wystąpił także zespół "Zdążyć przed Północą", reprezentujący przekaz muzyki poetycko-folkowej.



(1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%