W czwartek, 16 marca, Kapitan Mark McDonald - kapelan komponentu amerykańskiego Batalionowej Grupy Bojowej spotkał się z Andrzejem Nowickim - Starostą Piskim. Podczas wizyty kpt. McDonald zadeklarował chęć nawiązania współpracy w zakresie pomocy na rzecz mieszkańców powiatu piskiego, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży. W trakcie rozmów ustalono, iż wzorem poprzednich zmian sił NATO, żołnierze w pierwszej kolejności odwiedzą Specjalny Ośrodek Szklono Wychowawczy w Łupkach oraz Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Piszu, by osobiście, w trakcie rozmów z dyrekcją oraz personelem ustalić jaki rodzaj pomocy będzie najkorzystniejszy.
Batalionowa Grupa Bojowa NATO to międzynarodowy pododdział, który stacjonuje na Mazurach od 2017 roku. Tworzą go żołnierze z Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz Chorwacji, a na ich czele stoją wojskowi ze Stanów Zjednoczonych. Ich zadaniem jest budowanie interoperacyjności między wojskowymi różnych armii, a także wzmacnianie bezpieczeństwa wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego.Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
Jesteś słabym burmistrzem
Koński
19:16, 2026-04-27
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
Ja bym zlikwidował i wszystko wysłał na Ukraine
Orzyszak
09:28, 2026-04-27
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
Kochani, po co wam kultura. Odwalta się od burmistrza Kińskiego z tym PDKiem. On nie jest inwestorem. To nie jego sprawa. On ma ważniejsze sprawy. Niedługo majówka, zlot motocyklowy. Później jakiś grill, wódeczka. Trzeba kochani cieszyć się życiem i używać życia. Co tam zwrócona dotacja i odsetki. Da się zrobić. Sprzedamy działke nad Śniardwami. Hej brygado, cieszcie się, żyje się tylko raz.
Jot 24
19:44, 2026-04-26
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
Kochani, Burmistrz Dariusz Kiński dba o zapewnienie opieki społecznej seniorom z terenu naszej gminy i ostatnio rozpoczął procedurę dotyczącą wydania decyzji o budowie nowego Domu Pomocy Społecznej w Piszu. Natomiast sprawy dotyczące Szpitala w Piszu należą do kompetencji organów Powiatu Piskiego, na czele którego stoją aparatczycy z PiS. To ich brak działania może doprowadzić do zamknięcia piskiego Szpitala lub ograniczenia zakresu jego działania. Zarzuty dotyczące bezczynności w sprawie modernizacji budynku PDK kierowane wobec Burmistrza Kińskiego są bezzasadne. To nie Burmistrz Kiński jest inwestorem tego zadania, a poza tym wzrost wartości inwestycji wynika z różnych przyczyn niezależnych od Burmistrza Kińskiego, np . agresji Putina na Ukrainę, ataku Trumpa na Iran, a także niezgodnych z prawem działań lub braku działań wykonawców tej inwestycji. Przyczyniła się do tego również była dyrektorka PDK , która została dyscyplinarnie zwolniona z tego powodu przez Burmistrza Kińskiego.
Jot 23
14:34, 2026-04-26