Zamknij

Dodaj komentarz

Pożar jachtu żaglowego na Śniardwach

1 19:09, 02.07.2023 Aktualizacja: 04:09, 20.10.2025
Skomentuj Pożar jachtu żaglowego na Śniardwach

Dzisiaj 2 lipca doszło do zdarzenia na jeziorze Śniardwy. Żaglówką płynęło małżeństwo z Warszawy w wieku 67 i 69 lat.

Dziś o godzinie 14:38 do CKRW w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o pożarze jachtu na jeziorze Śniardwy. Z nieznanych przyczyn jacht z dwoma osobami na pokładzie zaczął się palić - poinformowało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
[video1]



Do akcji zostały zadysponowane jednostki R-5 i R-11 na co dzień stacjonujące w bazie MOPR Mikołajki, Karetka wodna R-15, MSR Okartowo, Policja, OSP Mikołajki, PSP Pisz i PSP Mrągowo.

Łódź zapaliła się najprawdopodobniej od kuchenki gazowej. Turystom pomogli inni żeglarze płynący w pobliżu, którzy zabrali ich na swoją łódkę - komentuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.

Pomimo podjętych prób ugaszenia płonącej jednostki, jacht zaczął nabierać wody i w większej części zatonął. Ponad powierzchnią wody unosił się zaledwie dziób.

Częściowo zatopioną jednostkę odholowano z dala od szlaku żeglownego aby nie stanowiła zagrożenia dla innych żeglarzy.

Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
(1)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

27. sesja Rady Miejskiej w Piszu

Bolek dymał tyle lat to co sołtys z Karwika nie może se podymać. Jak Piszaki tak lubio to ich dymajo.

ŻELFIX

19:38, 2026-03-05

Spotkanie z Tatianą Konończuk w piskiej bibliotece

Jasne nie śpij tylko idź się nachlać z swoim prostackim idolem.

Rumun

15:14, 2026-03-05

27. sesja Rady Miejskiej w Piszu

Szefo odstawia w Piszu Benny Hill Show tyle, że z parówką w ... upie. Popłyniesz chłopie w następnych wyborach jak kupa w kiblu, ze zwykłą zimą sobie nie poradziłeś ( zaśnieżone i skute lodem chodniki i ulice oraz targowica ), a wziąłeś się za rządzenie miastem i naobiecywałeś gruszek na wierzbie. Zajmij się chłopie tym co lubisz i umiesz najbardziej, nakładaniem żelu i pakowaniem tam gdzie nie trzeba różnych przedmiotów, a rządzenie zostaw innym, byle nie stolarzowi, który poczynił dwie inwestycje życia, port i PDK wyrzucając pieniądze w błoto, a na sesjach rady miejskiej ma tyle do powiedzenia i zgrywa mędrca, który wszystko wie najlepiej. 💩

NEWS

07:46, 2026-03-05

Zderzenie z łosiem na DK16 i ciężarówka w rowie

Człowieku o czym Ty do nas rozmawiasz, nie poradziłeś sobie ze zwykłą zimą (zaśnieżone i skute lodem ulice i chodniki oraz targowica ) , a Ty się bierzesz za poważne inwestycje, w następnych wyborach popłyniesz jak kupa w kiblu. W kampanii naobiecywałeś gruszek na wierzbie, z których nigdy się nie wywiążesz i odstawiasz zwykły Benny Hill Show z parówką w ....upie tyle, że w Piszu. 🤣

NEWS

07:25, 2026-03-05

0%