Nabór do szkół ponadpodstawowych trwa. Ósmoklasiści musieli wybrać jak będzie wyglądała ich przyszłość. Jest to jedna z najważniejszych decyzji, jaką mieli dotychczas do podjęcia. Sprawdziliśmy jakie kierunki najchętniej wybierali tegoroczni kandydaci do szkół w Piszu.
O przyjęcie do
I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu ubiega się 154 kandydatów. Ósmoklasistom zaproponowano do wyboru cztery profile - politologiczny, biomedyczny, turystyczno-geograficzny i politechniczny.
Największym zainteresowaniem wśród tegorocznych absolwentów szkół podstawowych cieszą się profile biomedyczny, realizujący rozszerzenia z biologii i chemii, na który złożono 43 wnioski, oraz profil turystyczno-geograficzny z rozszerzeniem geografii, wiedzy o społeczeństwie, j. angielskiego/matematyki, gdzie złożono 42 wnioski.
II Liceum Ogólnokształcące w Piszu oferuje 6 profili: politechniczny, turystyczno-sportowy, społeczny, kulturowy, medyczny i ekonomiczny. W tym roku wniosek o przyjęcie do szkoły złożyło 166 osób i jest to ok. 30% więcej niż w roku ubiegłym.
Ósmoklasiści najchętniej wybierają tu profile - medyczny i społeczny, na które złożono kolejno 42 i 38 wniosków o przyjęcie. Wynika z tego, że na jedno miejsce przypada 1,4 osoby w profilu medycznym i 1,5 osoby w społecznym.
O przyjęcie do
Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu ubiega się 230 osób i jest to liczba porównywalna do lat poprzednich. Kandydaci chętniej wybierają technikum niż branżową szkołę I stopnia.
Na profil technik informatyk zgłosiło się 48 osób, na profil technik żywienia i usług gastronomicznych 41 osób, natomiast na profil technik hotelarstwa 34 osoby – są to najczęściej wybierane kierunki w tym roku. Przyszli uczniowie branżowej szkoły I stopnia najchętniej wybierali profile: mechanik – 15 osób, elektromechanik pojazdów samochodowych – 10 osób, i kucharz 12 osób.
Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
AB
Komentarze (1)
Parę lat do tyłu to szkoły robiły konkursy świadectw żeby się dostać na wybrany kierunek.A patrząc na tegoroczne statystyki to wszyscy się dostaną.Trochę słabo z taką niską frekwencją.