Niewątpliwie takie wyjścia to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. - mówi wychowawczyni Agnieszka Łazarczyk.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze (8)
Nekropolią (gr. miasto umarłych) zwykło się nazywać duże cmentarze, z długą historią,
gdzie pomniki stanowią dzieła sztuki, jak np. Cmentarz Łyczakowski, Rossa, czy Powązki.
Jeżeli ten "młodzieńczy burmistrz", jak ktoś tu dowodzi, ma dostęp do środków zewnętrznych,
niech przynajmniej zacznie budować kolumbarium przed upływem jego kadencji, bo wkrótce zabraknie miejsca na pochówki.
naszych mieszkańców.
Do Robota.Na stronie niemieckiej organizacji opiekującej się grobami wojennymi Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V.
Gemeinsam für den Frieden oraz w Karcie cmentarza znajdującej się w UM w Piszu cmentarz przy ul. Dworcowej oznaczony jest jako cmentarz ewangelicki( oczywiście do 1945 ), a potem jako cmentarz komunalny.
Cmentarz ten nie jest ewangelicki do lat 60 był to Piski cmentarz komunalny
Robocie, a do 1945 to nie był to cmentarz ewangelicki?
Raczej nie. W piszu a raczej a johanesburgu mieszkali nie tylko ewangelicy więc na cmentarzu tym byli chowani wszyscy nie tylko ewangelicy z wyjątkiem żydów, ci mieli kirkut na parkowej .
Taa uczniowie pamiętali.
Wykorzystywanie dzieci do pracy za free. Opłaty za groby sa sciagane. Niech burmistrz sprzata.
Pani Agnieszko to jest przykład do naśladowania dla innych klas. Zwrócę uwagę na moim zdaniem bardzo istotny szczegół. W kalendarzu nie ma czegoś takiego, jak " święto zmarłych", jest Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Te dni oraz sprzątanie grobów ma wymiar religijny oraz cywilizacyjny, a nie patriotyczny.
Sprzątanie cmentarzy przez uczniów piskich szkół odbyło się dzięki Burmistrzowi Dariuszowi Kińskiemu, którego pomysł został wykorzystany przez nauczycieli szkół prowadzonych przez Gminę Pisz. Kipiący młodzieńczą energią Burmistrz Kiński jest kopalnią różnych pożytecznych pomysłów. Wkrótce , dzięki jego ciężkiej pracy i pozyskaniu środków ze źródeł zewnętrznych, zostaną odnowione dawne cmentarze ewangelickie w Piszu i Imionku.
Brawo dla dzieci i nauczycieli za pamięć o Wszystkich Zmarłych... piękny gest.❤️❤️❤️