Dziesiąta edycja konkursu na "Najładniejszą posesję letnią na terenie Gminy Pisz" przeszła do historii. Jej zwieńczeniem była wtorkowa uroczystość wręczenia nagród laureatom czterech kategorii.
Burmistrz Pisza Jan Alicki w towarzystwie swojej zastępczyni Wioletty Sląskiej - Zyśk podczas krótkiego przemówieniu podziękował właścicielom posesji za poświęcony czas i żmudną pracę. Dzięki temu dbają o wizerunek gminy oraz dają dobry przykład do naśladowania. Po słowach pochwały przyszedł czas na rozdanie nagród.
Dyplom za zajęcie pierwszej lokaty w kategorii "posesja wiejska" przyznano Celinie Bastek z Hejdyk. Uhonorowano także zdobywców drugiego (Marzena i Krzysztof Pieloch z Turowa) oraz trzeciego miejsca (Maja Smolińska, Snopki). Komisja konkursowa, złożona z pracowników Urzędu Miejskiego w Piszu wyróżniła także Ryszarda Winnickiego z Pilch.
O wiele większa konkurencja panowała w kategorii "posesja miejska", w której mieliśmy trzech, a właściwie czterech zwycięzców. Okazali się nimi: Aneta i Tomasz Czyż (ul. Żytnia), Cezary Sawczuk (ul. Jasna) i Teresa Stawecka (ul. Olsztyńska). Powody do satysfakcji ma także Aleksander Smagała z Zawad, którego Kompleks Budynków Mieszkalno - Usługowo - Produkcyjnych został uznany jako najpiękniejsza posesja firmowa.W ostatniej kategorii "najładniejszy balkon" pierwsze miejsca przypadły ex - quo Irenie Oszczapińskiej (ul. Mickiewicza) oraz Elżbiecie Winek (ul. Sienkiewicza).Chwilę później laureaci stanęli do wspólnej pamiątkowej fotografii. Na zakończenie, podczas okolicznościowego poczęstunku, nagrodzeni dzielili się swoimi refleksjami oraz spostrzeżeniami.
LAUREACI
kategoria "posesja wiejska"
I miejsce Celina Bastek (Hejdyk)
II miejsce Marzena i Krzysztof Pieloch (Turowo)
III miejsce Maja Smolińska (Snopki)
wyróżnienie: Wiesław Winnicki (Pilchy)
kategoria "posesja miejska"
I miejsce:
Aneta i Tomasz Czyż (ul. Żytnia)
Cezary Sawczuk (ul. Jasna)
Teresa Stawecka (ul. Olsztyńska)
kategoria "posesja firmy"
I miejsce Kompleks Budynków Mieszkalno - Usługowo - Produkcyjnych Aleksandra Smagały (Zawady)
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jerzego Popiełuszki w Liskach
III miejsce Świetlica Wiejska w Borkach
wyróżnienie: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Piszu (ul. Sikorskiego)
kategoria "balkon"
I miejsce:
Irena Oszczapińska (ul. Mickiewicza)
Elżbieta Winek (ul. Sienkiewicza)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
To wszystko jest to wroga propaganda. Wszystko działa idealnie, zostały zniesione limity i lekarze dzwonią do pacjentów z propozycją wizyt. Benzyna jest po 5,19, jest taniej, lepiej i więcej. I to są właśnie konkrety. Zostały one zrealizowane w całości. Kto to kwestionuje to faszysta.
Konkret
22:19, 2026-04-25
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
Żeby nie nasz wódz jedyny na tym świecie Jarosław,wielki człowiek to nic by nie było.
Rumun
14:49, 2026-04-25
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
Tytul programu na jutubie : Falszowanie historii i niszczenie tozsamosci Polakow ! - Dr L. Kulinska Nazwa kanalu : PSTV Piotr Szlachtowicz
Takim
09:41, 2026-04-25
Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do protestu
Tusk to katastrofa dla kraju i tragedia dla narodu. Zapamiętajcie. Za PISu było jak było, ale na wszystko działało i na wszystko były pieniądze. Za PISu były nawet pieniądze na seriale telewizyjne, choćby Korona Królów i inne. Tusk doszedł do władzy i nie ma pieniędzy NA NIC. Biedny ten nasz naród
prawda to prawda
19:45, 2026-04-24