Zamknij

Dodaj komentarz

Przy ulicy Klementowskiego stanął pomnik doktora

1 14:24, 06.04.2018
Skomentuj

Na skwerku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu odsłonięto pomnik zasłużonego dla Pisza doktora Władysława Klementowskiego. Tym samym od 6 kwietnia 2018 roku Piszanie mają nie tylko ulicę Klementowskiego ale i położoną przy niej ławeczkę, przy której można odpocząć w towarzystwie doktora.

Uroczyste odsłonięcie pomnika poprzedził występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach.

Uroczystość przyciągnęła wielu mieszkańców Pisza. Odsłonięciu pomnika towarzyszył syn doktora Klementowskiego - również lekarz Piotr Klementowski i córka Urszula Sroka.

- Pomnik bardzo ładny, powiedział Piszaninowi Piotr Klementowski. Postać przypomina ojca. Nawet pies Apacz jest jak żywy. Tata chodził z Apaczem po Piszu bez smyczy, bo było to łagodne i mądre zwierzę. Na pytanie Piszanina o opowieści o gryzącym psie, pan Piotr szybko wyjaśnił, że to nie był Apacz. W istocie kolejny pies miał trudny charakter.

Chwilę po odsłonięciu pomnika do rzeźby podszedł inny znany piski lekarz - Stanisław Rumiński. Doktor Rumiński złożył kwiaty swojemu mentorowi.

- To mój pierwszy szef - wspominał. Był wzorem zarówno lekarza, jak i człowieka. Właśnie takim lekarzem trzeba być.

Oprócz faktu docenienia znanego doktora, ławeczka stanowić będzie atrakcję turystyczną, miejsce spotkań i odpoczynku. Autorem pomnika jest Piotr Bogdaszewski - artysta z Rucianego-Nidy.

 
Doktor Stanisław Rumiński składa kwiaty przy pomniku

 

(1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Gwiazdy literatury i kultury na Narodowym Czytaniu

Mam pytanie zasadnicze odnośnie kwestii załatwienia sprawy formalnej w Urzędzie Miejskim w Piszu. Muszę się osobiście stawić, celem odbioru dokumentu. Dziś chciałem iść i odebrać, ale krąży informacja w obiegu, że trwa tam łapanka przez władzę główną Gminy, gdzie celem są nawet przypadkowe osoby. Ów łapanka ma za zadanie "złapać kandydata" na jakiegoś dyrektora placówki podlegającej Gminie. Czy ktoś może potwierdzić? Ja chcę tylko odebrać papiery w prywatnej sprawie. Swoją drogą czy to działania legalne tak napastować ludzi ...?

MAM PYTANIE

12:39, 2025-09-09

Gwiazdy literatury i kultury na Narodowym Czytaniu

Kiński co tam na budowie pdk. Ten pęknięty strop został zabezpieczony? Jakieś stemple tam potrzebne. Kiński, a wniosek do prokuratury po kontroli NIK to w końcu został złożony bo nic na swoim fejsie się nie pochwaliłeś.

pdk

10:26, 2025-09-09

Gwiazdy literatury i kultury na Narodowym Czytaniu

U nas w PGR Kaliszki nie znamy tych osób. My sami sobie czytamy, bo umiemy czytać i pisać też. Umówmy także liczyć i nie potrzebujemy nikogo do czytania.

Kieliszek z PGR Kali

19:25, 2025-09-08

Gwiazdy literatury i kultury na Narodowym Czytaniu

Kochani hejterzy i niehejterzy! Wyprowadzajcie się co prędzej z tej mieściny, wyjeżdżajcie jak najdalej; bo jak Putin z azjatyckimi kamratami wyciągnie zakrwawione łapska w stronę Polski to Pisz, Szeroki Bór i okolice staną się dziurą nie tylko w przenośni. A pyłek z nowego asfaltu opadnie na lej po eksplozji.

Jot 26

19:21, 2025-09-08

0%