Dziś, w piątek 21 marca, na terenie Pisza wystartowała wielka akcja sadzenia drzew z okazji pierwszego dnia wiosny. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wspólnie zaangażowali się w działania na rzecz środowiska, przyczyniając się do poprawy estetyki miasta i edukacji ekologicznej młodzieży.
Organizatorzy podkreślają, że celem wydarzenia jest nie tylko zazielenienie terenu, ale również szerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach akcji uczniowie mieli okazję poznać rolę drzew w ekosystemie oraz sposoby dbania o planetę.
W dzisiejszej akcji wzięły udział szkoły i przedszkola z Pisza oraz okolicznych miejscowości, które wspólnie posadziły nowe drzewka na swoich terenach. Poza pracą przy sadzeniu roślin uczniowie SP2, SP4 i przedszkola wzięli także udział w Wiosennym Przemarszu ulicami Pisza, świętując 380-lecie miasta. Dodatkowe sadzenie drzew odbyło się w przedszkolu w południe, a kolejne szkoły planują kontynuację tej inicjatywy już 4 kwietnia.
Akcja spotkała się z dużym entuzjazmem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców.
Piszak18:40, 21.03.2025
Kto zapłacił za posadzone drzewka? Czy to prawda, że rodzice uczniów? Gdzie zostały kupione sadzonki? W którym piskim sklepie?
Heniek19:08, 21.03.2025
a kiedy miasto, radni i burmistrze zabioro się za sadzenie drzew bo na razie to wycinka idzie im najlepiej. Do kasy to pierwsi, ale coś dać miastu od siebie, dać przykład innym , młodym to ich nie ma.
Pan drzewko13:07, 22.03.2025
Wszystko co dobre szybko się kończy. To co złe też przemija prędzej czy później. Grunt że na nich nie głosowałem!!
Bolo 19:56, 21.03.2025
Omamia się jeszcze dzieci i młodzież, bo dla starszych pamiętających komunę czasy czynów społecznych skończyły się w PRL.
Pan drzewko13:09, 22.03.2025
Zwolenniku komuny i PiS-u. Jaki ty czyn zrobiłeś społeczny. Może też nas okradasz jak Twoja ulubiona partia?
Skromna inaczej 20:33, 21.03.2025
Całe szczęście, że przy każdej szkole robili zdjęcia 😊 Widać, kto był najbardziej zaangażowany i komu można się odwdzięczyć w najbliższych wyborach 😁 Niby jeszcze cztery lata, ale... Czas szybko leci, a okazji do pchania się na szkło jeszcze parę będzie 😍📸
To działa - przykład idzie z góry! 😜
Pan drzewko13:12, 22.03.2025
I znowu Ci sami będą tam siedzieć i zarządzać tym umierającym miastem.
Rumburak23:18, 21.03.2025
Sadzić to sobie można. Problem w tym że potem nikt o to nie dba, nie podlewa, a przy suszach jak w ostatnich latach, to 90 proc nie dotrwa do następnego roku. Ale efekt propagandowy jest i to się liczy. Wiele miast posiada specjalne podlewaczki do traktorów i wieczorami jeżdżą i podlewają. W Piszu nawet chwastów nie potrafią skosić żeby się nie rozsiewaly. Dla młodzieży pochwała dla władzy... wiadomo co. Szkoda gadać.
Pan drzewko13:30, 22.03.2025
Myślę że z tym podlewaniem to Bolo może w czynie społecznym 🤣
Takim08:58, 22.03.2025
Tytul filmu : Stosunki polsko - ukrainskie : przeszlosc terazniejszosc przyszlosc - dr. Lucyna Kulinska. Kanal na jutubie : Chrobry Szlak
Takim17:38, 22.03.2025
Tytul filmu : Ukraina grozi Polsce. Pogodne Szorty. Nazwa kanalu na jutubie Radek Pogoda
Takim19:09, 22.03.2025
Tytul filmu : Juz sie zaczelo w Polsce ! Wyniki sondazu usuneli bo wygral nie ten co trzeba. Nazwa kanalu na jutubie : Suwerenny Pl
Kieliszek z PGR Kali22:20, 22.03.2025
U nas w PGR Kaliszki nie odbierają te jutuby lub inne takie telewizje. To miastowe to maja. My tu wiemy swoje i wiemy co zjeść i z kim wypić. Ostatni chińczyki byli w dawnej dyrekcji PGR. Teraz to tam jakiś zajazd jest czy coś. My tam nie chodzimy ale widzimy że jakieś obce się kręcą i to nam się nie podoba.
Niedorozwinięty naro09:21, 23.03.2025
Najpierw wybetonowali wszystko co się da,później nawalili kamer,by na koniec powycinać piękne drzewa które dawały schronienie przed np.upałem.To jest dopiero *%#)!&
Pan drzewko21:33, 23.03.2025
To jak to wybetonowali drzewa a później je ścieli, tak pod betonem? Taki numer odwalili, to te kamery nic nie widziały. 🤣
Fan Pana Kieliszka13:45, 23.03.2025
Po co sadzą drzewa skoro zastępca gaulaitera her tuska tęczowy rafałek bredzi że planeta płonie.
Karol15:24, 23.03.2025
Anus znów bredzisz a wczoraj jeszcze jak czyściłem ciebie swoją armatką to mówiłeś co innego.
Pan drzewko najpier09:07, 24.03.2025
Lol
Wojtek21:16, 28.03.2025
Były morderca Piskich drzew Andrzej Sz. Nie sadził.
Pan drzewko21:43, 30.03.2025
Drzewka podleje deszcz, a spragnieni nauczyciele za wodę do picia muszą płacić ze swoich.
Pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje. Obowiązek ten wynika z przepisów BHP
Może czas na zmiany dyrekcji, która łamie te przepisy.
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla miejscowości Pisz i dl
Śmiechu warte hahahah. Ico jeszcze wymyślicie bezmózgi. Namordniki nakładajcie lepiej i do lasu nie wychodźcie. O nowa s r a n d e m i a zbliża się o c h o l e r a szczepcie się ukropoliniacy po prostu ogulem całe te ......
Takim
19:23, 2025-07-26
Turysta słono zapłacił za sandacza pod ochroną
No i dobrze. Będzie miał nauczkę. U nas w PGR Kaliszki jak jeszcze za Gierka zacier robili to też poszli na kolegium. Ale co wypilim to nasze. Taki sandacz na zagrychę pod bimberek w sam raz. Na zdrowie.
Kieliszek z PGR Kali
11:51, 2025-07-26
NaPISZmy wspólnie w sprawie kolei
Szanowni mieszkańcy, myli się ten, kto uważa , że Burmistrz Dariusz Kiński jest obiektem ataków ze strony byłego Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego. To radny Szymborski na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Piszu zaciekle bronił stanowiska zajętego przez Burmistrza Kińskiego w sprawie budowy drogi gminnej w Trzonkach oraz budowy farm fotowoltaicznych w tej miejscowości. To przecież radny Szymborski na sesji absolutoryjnej wystąpił z poparciem działań Burmistrza Kińskiego , gdy inni prawicowi byli kandydaci na Burmistrza Pisza występowali z nieuzasadnionymi zarzutami wobec Burmistrza Kińskiego. Burmistrz Kiński jest za działaniami proekologicznymi, w wyniku których poprawi się stan środowiska w naszej gminie, a protesty grupki mieszkańców Trzonek nie powstrzymają Jego zamierzeń w tym zakresie. W tym miejscu należy jeszcze raz wspomnieć, że Burmistrz Kiński będzie konsekwentnie prowadził działania zmierzające do poprawy stanu środowiska naturalnego i popierające rozwój turystyki i sportu. Przejawem tego są dynamiczne działania Burmistrza Kińskiego, w wyniku których już wkrótce mieszkańcy gminy Pisz, w tym sportowcy z Mazura Pisz będą mogli korzystać z nowoczesnego stadionu miejskiego w Piszu, a następnym krokiem będzie budowa największej w województwie hali widowiskowo-sportowej, oczywiście po pozyskaniu na ten cel zewnętrznych środków finansowych, a także budowa infrastruktury szlaku Pisa-Narew, na którą już Burmistrz Kiński zdobył kilkudziesięciomilionową dotację.
Jot 23
23:59, 2025-07-25
NaPISZmy wspólnie w sprawie kolei
Kochani! Remont nabrzeża rzeki Pisy, dzięki staraniom Burmistrza Dariusza Kińskiego, już się rozpoczął. Wkrótce zostanie podpisana umowa dotycząca przebudowy ul. Młodzieżowej, w tym kładki pieszej nad rzeką Pisą.Burmistrz Kiński osobiście zabiegał o dotację na tę inwestycję, a Jego starania zostały uwieńczone sukcesem. Burmistrz Kiński rozpoczął również starania o pozyskanie dotacji na remont starego mostu drogowego i wierzymy, że to Mu się uda.
Jot 23
17:23, 2025-07-24
5 2
Na pewno nie ty zapłaciłeś!! Zapłacili ludzie dobrej woli za drzewka, więc bądź cicho.