Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa brutalnego pobicia 42-letniego mieszkańca gminy Biała Piska. Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku w jednej z miejscowości na terenie gminy.
Według ustaleń policji, mężczyzna siedział wraz ze swoim szwagrem na ławce i spożywał piwo. W pewnym momencie podszedł do nich nieznajomy, który chciał się przywitać, wyciągając rękę na powitanie. Siedzący na ławce nie zareagowali, więc mężczyzna odszedł. Kilka minut później wrócił w towarzystwie kolegów. Jeden z napastników uderzył 42-latka pięścią w twarz, a następnie w przedramiona. Pokrzywdzony próbował się bronić, jednak gdy zbliżyli się pozostali, zaczął uciekać. Mężczyźni dogonili go, powalili na ziemię i zaczęli kopać po całym ciele.
[ALERT]1758364278139[/ALERT]
Pokrzywdzonemu udało się w końcu uciec i schować w pobliskiej klatce schodowej. Krzyki usłyszała jego żona, która wezwała policję. 42-latek doznał licznych zadrapań i potłuczeń, które – jak ustalono – naruszyły czynności narządów ciała na czas dłuższy niż 7 dni.
Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej zebrali materiał dowodowy i skierowali sprawę do sądu. Zarzuty usłyszało trzech mieszkańców gminy Biała Piska w wieku od 20 do 30 lat. Prokuratura oskarżyła ich o działanie wspólnie i w porozumieniu, dokonanie pobicia oraz narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
Za popełniony czyn mężczyznom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja Pisz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Na szlaku Wańkowicza - atrakcyjne nagrody czekają
O puszkę starosty, o blaszak burmistrza, o gipsową figurkę dyrektora biura, o tabliczkę zastępcy kierownika.... Ludzie - ja wiem, że niewiele się dzieje w tym mieście, ale czy naprawdę konieczne są te maskarady? Projekt Pisa - Narew leży od samego początku, od swojego założenia. Poza delegacjami urzędników i przydupasów - gdzie dyskutują o mrzonkach, a wieczorem wóda leje się strumieniami - nie dzieje się absolutnie nic. Z Pisy w międzyczasie zrobił się mulisty strumyk, reszta regionu odsadziła nas o kilka/naście lat rozwoju... A w tym smutnym mieście dalej jakiś kawał blachy czy gipsu pomalowany na złoto jest przedmiotem pożądania, marzeń...??? Większość tych, którzy mydlą Wam oczy od lat kilku/nastu powinna być już dawno wywieziona na taczkach gnoju i wywalona poza miastem/gminą bez prawa powrotu! Grajcie sobie w piłkę, pływajcie na kajakach, uprawiajcie sport - ale bez wspominania tych darmozjadów, przez których to miasto się tak stoczyło!
Włodek
12:40, 2025-09-20
Na szlaku Wańkowicza - atrakcyjne nagrody czekają
Ty nie wiesz o co chodzi. Te spodnie mają podkreślać ukryte walory. W głowie może być pusto, ale w spodniach jest.
Tęczowa skarpeta
11:07, 2025-09-20
Na szlaku Wańkowicza - atrakcyjne nagrody czekają
Tęczowy cały tydzień nic nie robi to ten weekend będzie miał okazję nadrobić. Kup se chłopie jakieś spodnie szyte na miarę bo nawet wyglądem robisz wstyd.
Tęczowy mix
08:35, 2025-09-20
Na szlaku Wańkowicza - atrakcyjne nagrody czekają
Kochani, korzystajcie z pięknego weekendu i nie wierzcie podłym oszczerstwom przeciwników politycznych. Pan Burmistrz Dariusz Kiński będzie niezmiennie prowadził miasto Pisz ku sukcesom. Lepszego Burmistrza w historii Pisza nie było. Fakty mówią same za siebie: rekordowo niskie bezrobocie, stadion i PDK na ukończeniu, miasto czyste jak nigdy, niskie składki, daniny i podatki, zatrudnianie wybitnych fachowców, młodość, siła, niezależność, aparycja, dobre wychowanie, elokwencja. Tego oczekiwali Piszanie i tego dostali. Pan Dariusz Kiński poświęca swój cały swój prywatny czas niczym Mąż Stanu, by w Piszu było lepiej. I efekty są widoczne. Piszanie, zapraszam do podróży ku lepszemu Piszowi.
Jot25
06:56, 2025-09-20