Na ten moment czekało wielu gimnazjalistów i licealistów. Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki, wstawania o wschodzie słońca i wkuwania regułek do późnych godzin nocnych nadeszły upragnione wakacje. Najbliższe dziewięć tygodni uczniowie spędzą z dala od książek, korzystając z uroków przyrody lub ciężko pracując na nowy zestaw podręczników.
Zanim młodzież rozjechała się w cztery strony świata udała się, w miniony piątek do swoich placówek, po odbiór świadectw i cenzurek z czerwonym paskiem. Tak było w Gimnazjum Nr 1, gdzie z uwagi na trwający remont sali gimnastycznej i kapryśną pogodę uroczysta akademia odbyła się w stosunkowo niewielkiej świetlicy. Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego, wniesieniu sztandaru, a także okolicznych przemówieniach, wręczono okolicznościowe dyplomy laureatom olimpiad, konkursów oraz zawodów sportowych. Nie zapomniano również o upominkach dla członków samorządu uczniowskiego i osób ze 100% frekwencją obecności. Młodsi uczniowie żegnali swoich starszych kolegów - absolwentów klas III okolicznościowymi piosenkami wierszami, życząc im samych sukcesów w nowych szkołach. W końcu dyrektorka Gimnazjum Nr 1 Jolanta Lubecka wypowiedziała magiczną formułkę "Rok szkolny 2012/2013 uważam za zakończony", a chłopcy i dziewczęta pożegnali się ze sobą słowami "Do zobaczenia we wrześniu".
Bardzo podobnie przebiegało pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Piszu. Były kwiaty dla kadry pedagogicznej, gratulacje, program artystyczny, jak również wymiana uśmiechów i uścisków dłoni. Przy okazji wyróżniono prymusów z najwyższą średnią oraz dokonano podsumowania ostatnich dziesięciu miesięcy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Spotkanie z Tatianą Konończuk w piskiej bibliotece
Ale wydarzenie. Chyba w nocy nie zasnę.
Fan Pana Kieliszka
16:48, 2026-03-04
Spotkanie z Tatianą Konończuk w piskiej bibliotece
Niestety taki jest poziom piskiej dyskusji.Gdy nie ma hejtu i dowalania sobie co niektórzy nie mają nic do powiedzenia.Taka piska zaściankowość.
Aneta
16:02, 2026-03-04
27. sesja Rady Miejskiej w Piszu
Zuzga w tamtej kadencji był przewodniczącym komisji rewizyjnej. Czy on się wtedy interesował prawidłowością wydawania pieniędzy na PDK i rozliczenia tych środków. Teraz on kieruje pracami całej rady. Cyrk. Kto jest małpą w tym cyrku?
co oni robią?
12:39, 2026-03-04
Spotkanie z Tatianą Konończuk w piskiej bibliotece
Takim ty bolszewicki trolu dalej się nie nauczyłeś pisać po polsku.Twój szef może być niezadowoly.
Rumun
12:34, 2026-03-04