Zamknij

Dodaj komentarz

Handlowali smakołykami w szczytnym celu

1 10:28, 12.02.2015
Skomentuj

W Tłusty Czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu zorganizowano zbiórkę charytatywną. Pączki, faworki, precelki, ciasta upieczone przez uczniów, rodziców i nauczycieli sprzedawano najczęściej za symboliczna złotówkę.

- Już szósty raz organizujemy charytatywny Tłusty Czwartek w naszej szkole - mówi Jolanta Roszczypała, opiekunka Szkolnego Koła Caritasu działającego w SP nr 1. -W tym roku pieniądze ze sprzedaży słodkości zostaną przekazane dla dwojga chorych dzieci z naszej szkoły.

Szkolne Koło Caritasu Św. Stanisława Kostki prowadzi działalność społeczną na terenie Gminy Pisz i poza nią. Pomocą obejmuje uczniów Jedynki, dzieci w Kamerunie, rodaków w Kazachstanie. Dziesięcioletnia działalność Koła przejawia się w zbiórkach żywności, rzeczy codziennej potrzeby, organizowaniu orszaku kolędników, którzy odwiedzając instytucje zbierają środki na cele misyjne.

Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano 2 tysiące złotych, tegoroczna akcja z pewnością zakończy się sukcesem, bo uczniów z otwartym sercem nie brakuje, łasuchów tym bardziej.

(1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mazur Pisz remisuje ze Śniardwami Orzysz 2:2

Szanowni Państwo, Burmistrz Kiński dobrem narodowym.

J23

21:10, 2025-10-06

Mazur Pisz remisuje ze Śniardwami Orzysz 2:2

Radna Ciecierska od Kińskiego zrezygnowała z funkcji radnego. Nie wytrzymała presji albo nie chciała już dalej kąpać się w tym bagnie gminnym.

Radna Ciecierska od

10:16, 2025-10-06

Mazur Pisz remisuje ze Śniardwami Orzysz 2:2

Drodzy Mieszkańcy! Jak widzicie realizacja inwestycji dotyczącej obiektu MGOSiR przy ul. Mickiewicza mocno przyspieszyła. Już wkrótce,dzięki nieustającym zabiegom Burmistrza Dariusza Kińskiego, kibice piskiego Mazura zasiądą na nowych trybunach odpowiadającym europejskim standardom. Burmistrz Kiński jest Burmistrzem Pisza, który najbardziej przyczynił się do rozwoju piskiego sportu. Ostatnim tego przejawem jest zatrudnienie przez Niego na stanowisku Dyrektorki MGOSiR w Piszu osoby, która jest wybitnym samorządowcem, fachowcem od zarządzania jednostkami samorządowymi, osoby która ukończyła renomowaną Szkołę Liderstwa i która poświęciła swoje życie prywatne, aby wspomóc Burmistrza Kińskiego w Jego działaniach na rzecz mieszkańców naszej gminy. Obrzydzenie musi wobec tego budzić szeroko zakrojona kampania przeciwko temu ruchowi kadrowemu naszego Burmistrza Kińskiego, w wyniku której osoby chcące przeszkodzić realizacji ambitnych celów Burmistrza Kińskiego, chcą zohydzić Mieszkańcom naszej gminy osobę nowej Dyrektorki MGOSiR, która została wybrana przez niezależną komisję w otwartym i transparentnym naborze.

Jot 23

19:51, 2025-10-05

Mazur Pisz remisuje ze Śniardwami Orzysz 2:2

Byłem. Na tych trybunach w dupe mi wielka drzazga włazła. 10 lat ten stadion remontujo. Zonka wyjeła, ale powiedziała, że następnym razem to idż do burmistrza z tym.

Heniek

17:09, 2025-10-05

0%