Do piątku będą gościć w Piszu wybitni przedstawiciele nauk technicznych z całej Polski. W Hotelu nad Pisą rozpoczęły się panele dyskusyjne dwóch konferencji naukowo-technicznych.
![]() |
Prof. dr hab. inż Tadeusz Niezgoda przywitał uczestników konferencji
|
Spotkanie będzie okazją dla naukowców do zapoznania się z nowymi tendencjami w rozwoju inżynierii oraz umożliwi przedstawienie własnych wyników badań. Zaprezentowane zostanie sześć referatów programowych oraz 103 referaty uczestników. W ramach imprez integracyjnych goście będą mogli poznać walory gminy Pisz oraz skorzystać z takich atrakcji jak jazda quadem czy spróbować swoich sił w strzelaniu o trofeum myśliwskie.
- Myślę, że to ogromny zaszczyt dla naszego miasta gościć tak szacowne grono. Mam nadzieję, że to spotkanie nie będzie jedynie jednorazowym epizodem i będziecie chętnie powracać do naszego miasta - takimi słowami przywitał naukowców Jan Alicki, życząc im owocnych dyskusji.
Pierwszą sesję plenarną dyskusji otworzył prof. dr hab. inż. Tadeusz Niezgoda z Wojskowej Akademii Technicznej, który krótko przypomniał historię konferencji sięgającą 1996 roku i zapoznał zebranych z programem tegorocznego spotkania. Po jego przemówieniu rozpoczęły się prezentacje referatów przygotowane przez uczestników.
Naukowcy pozostaną w Piszu do piątku 23 października.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz