Celem Gminnych Debat Publicznych było podniesienie aktywności mieszkańców powiatu piskiego w życiu publicznym powiatu. Gdyby wziąć pod uwagę tylko frekwencję na konferencji podsumowującej można by stwierdzić, że celu nie udało się osiągnąć. W sali konferencyjnej starostwa zebrało się 11 osób, wliczając przedstawicieli prasy i organizatorów.
Chybionym pomysłem wydaje się być wybór terminu spotkania. Godzina 13.00 w ciągu tygodnia wykluczyła z możliwości uczestnictwa w spotkaniu tych, którzy o tej porze są w pracy. A może po prostu podsumowania projektów nie są tym co mieszkańcy lubią najbardziej? Mimo niewielkiego zainteresowania konferencją podsumowującą, organizatorzy są zgodni: cel jaki sobie postawiliśmy został osiągnięty.
- Najwięcej emocji wzbudziła debata o edukacji - mówiła Elżbieta Gąska
|
Debaty odbywały się od marca do listopada. Ich tematyka była różnorodna. Mieszkańcy rozmawiali z ekspertami o rozwoju miast poprzez turystykę, o wpływie edukacji na życie i zdrowie. Rozstrzygali plusy i minusy utworzenia Mazurskiego Parku Narodowego i możliwość powrotu na Jezioro Pogubie Wielkie. Zastanawiali się także nad rolą kobiet w społeczeństwie.
Organizatorem debat była Piska Fundacja Rozwoju we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobieta Na Plus. Projekt był współfinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze