Działka znajduje się przy ulicy Wierzbińskiej i wchodzi w skład Warmińsko – Mazurskiej Strefy Ekonomicznej. Umowa została skonstruowana w ten sposób, że jeśli przedsięwzięcia nie udałoby się zrealizować lub jego realizacja szkodziłaby interesom orzyszan, nastąpi automatyczne rozwiązanie porozumienia, a grunty ponownie przejmie gmina.
Jak na razie mieszkańcy gminy nie mogą narzekać, ponieważ wielu z powinno wkrótce znaleźć zatrudnienie. Specjalnie w tym celu są prowadzone rozmowy z Powiatowym Urzędem Pracy w Piszu, dotyczące zorganizowania specjalistycznych szkoleń, przygotowujących do podjęcia pracy. Nowe etaty powstaną nie tylko w biogazowni, lecz także w suszarni trocin i owoców. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii z zamkniętym systemem przetwarzania, produkcja energii w biogazowni ma się opierać wyłącznie na fermentacji kukurydzy. Takie rozwiązanie przyczyni się do wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów i ich dalszego rozprzestrzeniania.
Jakby tego było mało inwestor planuje rozbudować bazę turystyczną oraz wspomóc działalność społeczną. Fundacja chciałaby wybudować obiekt rehabilitacyjno – administracyjny z basenem oraz salą rehabilitacji korekcyjnej, z której będą mogli bezpłatnie korzystać mieszkańcy Gminy Orzysz. „Agro – Mazovia” obejmie też opieką dzieci niepełnosprawne i ufunduje stypendia najzdolniejszych uczniom.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze