Spotkanie z burmistrzem, organizowane raz na trzy miesiące, jest dla wielu mieszkańców okazją do dość szczegółowego zapoznania się z planowanymi inwestycjami, a także do dyskusji, która niestety nie zawsze przebiega zgodnie z zasadami savoir-vivre.
Na początku spotkania przedstawione zostało sprawozdanie z dotychczas wykonanych inwestycji, wśród nich znalazły się m.in.:
W trakcie realizacji jest budowa chodnika do Maldanina (szczegóły budowy przedstawiliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów).
W najbliższym czasie szykuje się wiele zmian w piskim krajobrazie. Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja ulicy Warszawskiej. Planowane jest położenie nakładki asfaltowej, chodników, budowa zatok postojowych. Planowana jest także przebudowa ulicy Wojska Polskiego, modernizacja ulicy Piłsudskiego. Zmiany obejmą również osiedle Wschód.
W planie inwestycyjnym uwzględnione zostały placówki oświatowe:
Miasto wystartowało w konkursie na ofertę inwestycyjną, zgłaszając teren na obrzeżach miasta, przy wyjeździe na Białą Piską. Obszar ten spełnia wszystkie warunki, by zostać wpisanym w rejestr przez Państwową Agencję Inwestycji Zagranicznych. Tymczasem teren już uznano za jeden z pięciu najatrakcyjniejszych w województwie warmińsko-mazurskim. Pozostaje zatem czekać na ostateczną ocenę i ewentualnych przyszłych inwestorów.
W 2006 planowane jest przedsięwzięcie pod nazwą „Koncepcja programowa nowego przebiegu drogi krajowej nr 63 w miejscowości Pisz”. Koncepcja składa się z trzech wariantów nowego przebiegu drogi krajowej (o planowanej inwestycji napiszemy w osobnym artykule).
Jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji jest jednak "Rewitalizacja miasta". Póki co, jest ona wciąż na etapie składania wniosków - termin, decyzją Ministerstwa, przesunięto na 2 listopada. Zatem na finalizację trzeba będzie jeszcze poczekać.
Najbardziej niespodziewaną informacją, przekazaną podczas spotkania burmistrza z mieszkańcami, były plany utworzenia oddziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Rozwoju Regionalnego w Kielcach. Na razie odległe, jednak dzięki kontaktom z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, który zaoferował swą kadrę, możliwe do realizacji. Studia byłyby płatne, ale na miejscu, co dla wielu mieszkańcow liczy się najbardziej podczas podejmowania decyzjii o wyborze uczelni. Piska Szkoła na początku oferowałaby dwa wydziały - ekonomii i turystyki, z czasem działalność z całą pewnością zostałaby poszerzona. Konkretne daty realizacjii projektu nie zostały podane, co świadczy o tym, że szybko to nie nastąpi, kto wie, czy w ogóle.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze