REKLAMA
Data dodania: 04.03.2022
Bezpieczeństwo w środowisku lokalnym - priorytetem dzielnicowego
Fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Analizując zagrożenia opracowują plan działania. Sprawdź priorytety swojego dzielnicowego.
W powiecie piskim służbę pełni 10 dzielnicowych, tj. czterech w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu oraz po dwóch w Komisariacie Policji w Białej Piskiej, w Orzyszu i w Rucianem – Nidzie. Głównym zadaniem dzielnicowego jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami, pomoc w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania

Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. W ramach planu priorytetowego dzielnicowy przez pół roku pracuje nad rozwiązaniem konkretnego problemu, który występujące w jego rejonie służbowym, a jest uciążliwy dla mieszkańców. Po upływie sześciu miesięcy kończy realizację planu, o ile osiągnie zakładane cele lub kontynuuje do czasu ich zrealizowania. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

Oto zadania jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie powiatu piskiego:
  • KPP Pisz- rejon nr 1 – asp. szt. Tomasz Zawalich - gromadzenie się młodzieży palącej papierosy i zaśmiecającej przestrzeń publiczną w okolicach Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Gizewiusza 3 w Piszu, internatu i pobliskiego bloku nr 1 przy ul. Piaskowej. Do zachowań tych dochodzi  w godzinach nauki szkolnej od 7.30 do 16.00 oraz w godzinach wieczornych w przypadku młodzieży mieszkającej w internacie.
  • KPP Pisz-rejon nr 2- mł. asp. Przemysław Kakowski - zakłócanie ładu i porządku publicznego, palenie papierosów i zaśmiecanie klatek schodowych i piwnic bloków nr  6,8, 10,12 przy ul. Wojska Polskiego w Piszu przez młodzież z pobliskiego liceum.
  • KPP Pisz- rejon nr 3 - mł. asp. Adrian Dąbkowski - zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie i niszczenie mienia przez osoby spożywające alkohol w pobliżu bloku nr 10 przy ul. Lipowej  oraz Przedszkola Miejskiego przy ul. Matejki 4 w Piszu.
  • KPP Pisz- rejon nr 4 – asp. szt. Arkadiusz Szydlik - zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz zaśmiecanie przez osoby spożywające alkohol na przystanku autobusowym oraz w okolicach sklepu ( w sąsiedztwie placu zabaw i boiska) w miejscowości Rakowo.
  • KP Biała Piska – rejon nr 1 – asp. Adam Trzonkowski - zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa wśród osób starszych i samotnie mieszkających z uwagi na oszustwa metodą "na wnuczka, na policjanta, prokuratora, sędziego" popełniane na ich szkodę.
  • KP Biała Piska – rejon nr 2 - asp. szt. Grzegorz Rąg- zdarzenia drogowe na przejazdach kolejowych w gminie Biała Piska spowodowane niestosowaniem się kierowców do umieszczonych tam znaków pionowych i poziomych.
  • KP Orzysz-rejon nr 1 – mł. asp. Marta Piętko – Runce- spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie ładu i porządku publicznego w okolicach  placu zabaw przy ul. Rynek 4 i 6, skateparku ul. Kanałowa, skrzyżowanie ul. Giżyckiej i ul. Wojska Polskiego, na terenie Ogródka Jordanowskiego ul. Ogrodowa w Orzyszu.
  • KP Orzysz- rejon nr 2 – asp. Dariusz Prasał- spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie ładu i porządku publicznego przez młodzież gromadzącą się wieczorami na przystanku autobusowym w miejscowości Chmielewo.
  • KP Ruciane - Nida - rejon nr 1 - mł. asp. Przemysław Patalan - spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku publicznego  i niszczenie mienia przez młodzież gromadzącą się przed klatkami schodowymi oraz w korytarzach piwnicznych bloku nr 1 i 3 przy ul. Kwiatowej w Rucianem – Nidzie.
  • KP Ruciane – Nida – rejon nr 2 – asp. szt. Sebastian Ferdyn - spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - na ławce przy drodze znajdującej się w okolicy remizy OSP w miejscowości Wejsuny.

Dzielnicowi realizujący opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę, jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Ich zadaniem jest również budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społeczności.

Źródło: KPP Pisz

Opinie i komentarze

Komentarze (5)

" zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa.." plan działania asp. Adama Trzonkowskiego - od razu czuję się bezpieczniej.

Podzielam poglądy poprzedników. Największy problem naszego miasta to narkotyki. Piesze patrole i częstsze kontrole młodocianych kierowców na zawartość narkotyków. Policja powinna postawić sobie to za priorytet, od tego zależy zdrowie naszych dzieci oraz bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Narkotyki otępiają umysł co wydaje się być na rękę włodarzom nie tylko naszego miasta ale znacznie szerzej.

proszę zadbać o narkotyki jakie są w naszym mieście. bo nie widzę zainteresowania władzy tym problemem.

Przy ZSZ co by nie robić to i tak będzie palone

Wszystko ładnie, ale gdzie się podzialy piesze patrole, gdzie? Wszędzie tylko wygodnie autkiem.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt