Zamknij

Bezpieczeństwo w środowisku lokalnym - priorytetem dzielnicowego

11:30, 04.03.2022
Skomentuj

Analizując zagrożenia opracowują plan działania. Sprawdź priorytety swojego dzielnicowego.

W powiecie piskim służbę pełni 10 dzielnicowych, tj. czterech w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu oraz po dwóch w Komisariacie Policji w Białej Piskiej, w Orzyszu i w Rucianem - Nidzie. Głównym zadaniem dzielnicowego jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami, pomoc w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania

Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. W ramach planu priorytetowego dzielnicowy przez pół roku pracuje nad rozwiązaniem konkretnego problemu, który występujące w jego rejonie służbowym, a jest uciążliwy dla mieszkańców. Po upływie sześciu miesięcy kończy realizację planu, o ile osiągnie zakładane cele lub kontynuuje do czasu ich zrealizowania. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

Oto zadania jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie powiatu piskiego:
  • KPP Pisz- rejon nr 1 - asp. szt. Tomasz Zawalich - gromadzenie się młodzieży palącej papierosy i zaśmiecającej przestrzeń publiczną w okolicach Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Gizewiusza 3 w Piszu, internatu i pobliskiego bloku nr 1 przy ul. Piaskowej. Do zachowań tych dochodzi  w godzinach nauki szkolnej od 7.30 do 16.00 oraz w godzinach wieczornych w przypadku młodzieży mieszkającej w internacie.
  • KPP Pisz-rejon nr 2- mł. asp. Przemysław Kakowski - zakłócanie ładu i porządku publicznego, palenie papierosów i zaśmiecanie klatek schodowych i piwnic bloków nr  6,8, 10,12 przy ul. Wojska Polskiego w Piszu przez młodzież z pobliskiego liceum.
  • KPP Pisz- rejon nr 3 - mł. asp. Adrian Dąbkowski - zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie i niszczenie mienia przez osoby spożywające alkohol w pobliżu bloku nr 10 przy ul. Lipowej  oraz Przedszkola Miejskiego przy ul. Matejki 4 w Piszu.
  • KPP Pisz- rejon nr 4 - asp. szt. Arkadiusz Szydlik - zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz zaśmiecanie przez osoby spożywające alkohol na przystanku autobusowym oraz w okolicach sklepu ( w sąsiedztwie placu zabaw i boiska) w miejscowości Rakowo.
  • KP Biała Piska - rejon nr 1 - asp. Adam Trzonkowski - zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa wśród osób starszych i samotnie mieszkających z uwagi na oszustwa metodą "na wnuczka, na policjanta, prokuratora, sędziego" popełniane na ich szkodę.
  • KP Biała Piska - rejon nr 2 - asp. szt. Grzegorz Rąg- zdarzenia drogowe na przejazdach kolejowych w gminie Biała Piska spowodowane niestosowaniem się kierowców do umieszczonych tam znaków pionowych i poziomych.
  • KP Orzysz-rejon nr 1 - mł. asp. Marta Piętko - Runce- spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie ładu i porządku publicznego w okolicach  placu zabaw przy ul. Rynek 4 i 6, skateparku ul. Kanałowa, skrzyżowanie ul. Giżyckiej i ul. Wojska Polskiego, na terenie Ogródka Jordanowskiego ul. Ogrodowa w Orzyszu.
  • KP Orzysz- rejon nr 2 - asp. Dariusz Prasał- spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie ładu i porządku publicznego przez młodzież gromadzącą się wieczorami na przystanku autobusowym w miejscowości Chmielewo.
  • KP Ruciane - Nida - rejon nr 1 - mł. asp. Przemysław Patalan - spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku publicznego  i niszczenie mienia przez młodzież gromadzącą się przed klatkami schodowymi oraz w korytarzach piwnicznych bloku nr 1 i 3 przy ul. Kwiatowej w Rucianem - Nidzie.
  • KP Ruciane - Nida - rejon nr 2 - asp. szt. Sebastian Ferdyn - spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - na ławce przy drodze znajdującej się w okolicy remizy OSP w miejscowości Wejsuny.

Dzielnicowi realizujący opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę, jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Ich zadaniem jest również budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społeczności.

Źródło: KPP Pisz

(1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%