Poświęcenie dla drugiego człowieka, to cel nadrzędny pracy każdego lekarza. A jaki powinien być ten dobry lekarz? Odpowiedź na to pytanie jest dla każdego pacjenta nieco inna. Jeden powie, że powinien być specjalistą w swojej dziedzinie, inny, że mieć niezwykłą intuicję. Każdy z nich przyzna jednak, że najważniejsze jest ludzkie podejście do chorego - dobre słowo, nawet wtedy, gdy jest bardzo źle, przyjazny gest i uśmiech. Te parę elementów odgrywa w każdej hospitalizacji rolę wcale niemniejszą, niż najlepsze farmaceutyki.
Widok pacjenta powracającego do zdrowia, to

największa nagroda za cieżką pracę. Są jednak specjalizacje, które z założenia mają tylko łagodzić ból, gdyż całkowite wyleczenie jest niemożliwe.
Do takich zalicza się między innymi opiekę paliatywną - wszechstronną i całościową opieką nad pacjentami chorującymi na nieuleczalne, postępujące choroby w końcowym okresie życia. Obejmuje ona zwalczanie bólu trudnego do opanowania i innych objawów somatycznych, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych oraz wspomaga rodziny chorych tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia.
Dzisiaj Wicewojewoda Anna Szyszka spotkała się z Marzeną Nerkowską, ordynator Oddziału Paliatywnego ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu - poinformował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie - Podczas spotkania wicewojewoda podkreśliła ogromne znaczenia opieki nad pacjentem, który niejednokrotnie znajduje się u kresu swego życia.
Marzena Nerkowska poinformowała o codziennych problemach Oddziału Paliatywnego i przedstawiła sprawy związane z dbałością o jak najlepszą atmosferę, którą stwarza pacjentom cały personel medyczny.
Za dotychczasową pracę na rzecz chorych Marzena Nerkowska została udekorowana Brązowym Krzyżem Zasługi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz