Szpital Powiatowy w Piszu od dawna ma aspiracje, by stać się szpitalem zabiegowym. Jednak jak się okazuje, aby osiągnąć ten cel nie wystarczy tylko dysponować stabilnym i dobrze wykształconym zespołem lekarzy zabiegowców, ale także trzeba posiadać dobrej jakości sprzęt i pomieszczenia, w których można bezpiecznie poddawać pacjentów operacjom. Pierwsze dwa warunki piska placówka spełnia niemalże w stu procentach, najwiekszym problemem jest stan techniczny szpitalnych sal.
Od kilku lat prowadzone są działania, mające na celu unowocześnić placówkę. Pierwszym oddziałem, który wymagał natychmiastowych zmian był blok operacyjny. W 2000 roku poddano go modernizacji. I choć wydawać by się mogło, że zaproponowane wówczas rozwiązania budowlane są niemożliwe do realizacji, to udało się je zastosować. Dzięki temu w owym czasie piski szpital mógł szczycić się inwestycją, której zazdrościły większe miasta regionu. Bezpieczny, nowoczesny blok operacyjny, to jednak zbyt mało, by usatysfakcjonować personel medyczny i pacjentów.
W tym roku rozpoczęto prace budowlano-remontowe na dwóch kolejnych odziałach – ortopedii i chirurgii.To ingerencja dosłownie w każdy metr kwadratowy – mówi Marek Skarżyński, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu – Zadanie, które mamy wykonać, polega na kompleksowym dostosowaniu 800 m2 powierzchni do wymogów, które określa rozporzadzenie Ministra Zdrowia.
Prace rozpoczęto ponad dwa miesiące temu. Największą zmianą będzie przebudowa sal. Dzięki zmniejszeniu ich powierzchni, staną sie bardziej kameralne, co z pewnością wpłynie korzystnie na proces leczenia. Korytarze zostaną poszerzone, tak aby łatwiej można było przewozić chorych na wózkach i łóżkach. Uzyskamy świetne warunki dla pacjentów, choć teraz muszą uzbroić się w cierpliwość. Remont oddziałów wiąże się bowiem z licznymi obciążeniami – musieliśmy przenieść pacjentów na inne oddziały, zagęszczając tym samym liczbę hospitalizowanych. Zastosowaliśmy także inny tryb kwalifikacji do zabiegów - część z nich są odkładamy na późniejsze terminy, przeprowadzamy tylko te, nie cierpiące zwłoki. Zdaję sobie sprawę, że w związku z tym proces leczenia odbywa się w nieco gorszych warunkach. Jestem jednak przekonany, że efekt prac zrekompensuje wszystkim te chwilowe niedogodności - mówi dyrektor szpitala.
Po zakończeniu modernizacji poziom usług medycznych Szpitala Powiatowego w Piszu wzrośnie, a placówka bez żadnych kompleksów będzie funkcjonowała na rynku usług medycznych w pełnym zakresie. Koszt prac inwestycyjnych wyniesie 2 mln złotych, termin zakończenia planowany jest na koniec lutego.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze