Fot. pacjent.gov.pl |
Konieczność udzielenie pierwszej pomocy wynika z przepisów Kodeksu Karnego (art. 162 §1) oraz ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W ich świetle każdy człowiek ma obowiązek pomocy i nie może jej zaniechać ani odmówić osobie będącej w stanie zagrożenia życia lub zdrowia. Jednakże przepis ten nie ma charakteru bezwzględnego. Oznacza to, że pomocy należy udzielać na miarę swoich możliwości i wiedzy, a także bez narażania siebie oraz innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.Pierwsza pomoc = zdrowie i życie. Czynności ratunkowych może podjąć się każda osoba. Wielu ludzi obawia się, że nie posiada wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby pomóc. W pewnych sytuacjach zachowanie spokoju i wezwanie pogotowia ratunkowego mogą uratować komuś szycie - mówią ratownicy.
Twoja prywatność jest dla mnie ważna i ta strona nie rozsyła reklam:
Te zasady mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Niniejsze zasady i warunki zawierają zasady dotyczące publikowania komentarzy. Przesyłając komentarz, oświadczasz, że zgadzasz się z tymi zasadami:
Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować zakazem dalszego komentowania.
Niniejsze warunki mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia.
Komentarze (1)
Smiechu warte. Juz napomagalista w srandemii. Jestescie bezwzglednymi mordercami i ludobojcami a teraz dalej udajecie ze ludzkie zycie ratujecie podle kowidowe hieny wykonujace polecenia globalistow ….