W połowie września b.r. ogłoszono przetarg nieograniczony na dostawę karetki z wyposażeniem dla Szpitala Powiatowego w Piszu. Minął zaledwie miesiąc, gdy na szpitalnym parkingu stanął sprzęt najwyższej jakości.
We wtorek odbyła się uroczystość przekazania

ambulansu.
Przed nami wymarzony wóz do ratowania życia - mówił ze wzruszeniem w głosie
Marek Skarżyński, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu - To szczególna chwila, którą chcieliśmy wyjątkowo podkreślić. Sprzęt ratowniczy, którym obecnie dysponujemy, jest wzorcowy nawet w skali województwa. Jestem przekonany, że od dzisiaj piski szpital nie ma się czego wstydzić, a to między innymi zasługa samorządu, który nie odmawia nam pomocy.
Ta pomoc była, jest i będzie, dlatego że to nasz, piski szpital - mówił Andrzej Szymborski, Burmistrz Pisza - Od lat obserwujemy, co się w szpitalu dzieje, co się zmienia, jaka jest sytuacja (...) Wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy możemy zachorować, ale życzyłbym nam wszystkim, aby ta karetka była jak najrzadziej wykorzystywana.
Realia są jednak inne - codziennie przyjmowanych jest kilka, a nawet kilkanaście zgłoszeń. Teren, obsługiwany przez piskie ratownictwo
medyczne jest rozległy, zamieszkuje go około 60 tysięcy osób. W każdym przypadku dotarcie na miejsce to walka z czasem, dlatego tak ważne jest, aby stan techniczny pojazdów nie powodował żadnych opóźnień. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, karetki muszą spełniać określone warunki, m.in. powinny dysponować przestrzenią medyczną, tak aby zespół ratowniczy mógł bezpiecznie wykonać wszystkie czynności przy pacjencie.
W tej chwili mamy trzy równorzędne pod względem technicznym ambulanse, które w pełni pokrywają realizowany kontrakt - mówi Dyrektor szpitala - Jedno auto nadaje się tylko do muzeum. Mieliśmy nawet taką propozycję z Muzeum Ratownictwa w Balicach, aby nieodpłatnie przekazać pojazd jako eksponat muzealny. Ale z braku lepszego sprzętu, jeździliśmy nim do tej pory. Teraz zostanie oczywiście wycofany, jako bardzo awaryjny.
Z racji realizowania zadań zwiazanych z medycyną ratowniczą karetki przemierzają miesięcznie około 20 tysięcy kilometrów.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz