21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. To święto wszystkich osób społecznie zaangażowanych, w tym pracowników socjalnych. Sposób świętowania tego dnia ma w Polsce wieloletnią tradycję. Każdego roku Minister odpowiedzialny za resort pomocy społecznej wręcza specjalne nagrody za wybitne i nowatorskie działania w obszarze pracy socjalnej oraz pomocy społecznej. Swoje nagrody wręcza również Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Nagrody i wyróżnienia są przyznawane w dwóch kategoriach. Nagrody indywidualne otrzymują pracownicy instytucji pomocy i integracji społecznej oraz najbardziej aktywni liderzy organizacji pozarządowych działający w obszarze pomocy i integracji społecznej z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Drugą kategorią są nagrody zespołowe, które otrzymują jednostki pomocowe.
W tym roku wyróżnienie otrzymał Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu - jedyny z naszego województwa nagrodzony w kategorii zespołowej. Uzasadniając swoją decyzję Marszałek Gustaw Marek Brzezin mówił o kompleksowej pomocy świadczonej przez piski MOPS oraz budowaniu dobrego wizerunku pomocy społecznej w środowisku lokalnym.
W MOPS-ie w Piszu zatrudnionych jest 45 osób, to nagroda dla nich wszystkich - mówi dyrektor Elwira Świetlicka - Za pracę, za chęci i pomysły. Zakres działań pracowników socjalnych corocznie zmienia się, mamy to na uwadze i dostosowujemy się do zmian. Od czasu pojawienia się rządowego programu 500+ poszerzyło się grono świadczeniobiorców MOPS-u, pracy przybywa. Oprócz świadczeń rodzinnych, wychowawczych, pielęgnacyjnych i opiekuńczych, składamy wnioski o środki pomocowe z Ministerstwa, czy środki unijne. To ogromny nakład pracy administracyjnej i logistycznej dla znacznie liczniejszego zespołu, niż ten, którym kieruję. Jestem wszystkim wdzięczna za to zaangażowanie.
W ubiegłym roku, jako jedyny w województwie piski MOPS realizował program międzynarodowy. W ramach programów systemowych przeszkolił ponad 500 osób. W tym roku rozpoczął realizację programu "Pokonaj Bariery z Piskim Klubem Integracji Społecznej. W ciągu dwóch lat przeszkolonych zostanie 40 osób, zdobędą zawód ale także wsparcie psychologów, doradców zawodowych.
Największym naszym sukcesem jest jednak obserwować tych, którym udało się odnaleźć na rynku pracy, uwierzyć, że warto marzyć, często warto żyć. Bo przecież sytuacja naszych podopiecznych wielokrotnie bywa bardzo smutna. My chcemy dawać oprócz środków, także nadzieję. Jeśli czasem się udaje, to cel jako społecznicy osiągnęliśmy.
Rząd dopłaci do zakupu roweru. Nawet 4,5 tys. zł
Bardzo wielka durnota, nie trzeba oglądac filmów Bareji. Rower jak sama nazwa wskazuje to ma byc rower, a pzoniej narzekaja ze społeczenstwo coraz barziej grube i bez kondycji.
Slawko
11:23, 2025-05-15
Rząd dopłaci do zakupu roweru. Nawet 4,5 tys. zł
No to teraz ceny rowerów elektrycznych pójdą w górę. Tak działają dopłaty rządowe
Kraj z kartonu
11:15, 2025-05-15
Areszt dla sprawców brutalnego pobicia
Jak mieli działać wolno?przecież mają wszytko na kamerach więc co oni szybko ustalaja?hahaha wchodzi odtwarza i jedzie po gości.Juz policja najlepsiejsza z najlepsiejszej hahahaha
Teres
15:13, 2025-05-14
Rząd dopłaci do zakupu roweru. Nawet 4,5 tys. zł
A co nie możesz się zdecydować w którą część UE ruszyć? Belgia czy Norwegia... Podlasie też zapewne kusi mencwelu ...
Wawelski
20:19, 2025-05-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz