Piski MOPS we współpracy z partnerem włoskim realizuje nowatorski program Socjodrama jako narzędzie profilaktyki przemocy.
Projekt skierowany jest do osób, które ukończyły 60 lat oraz do ich opiekunów formalnych i nieformalnych. Projekt podzielono na dwa etapy. Pierwszy - to testowanie modelu, które rozpoczęło się we wrześniu naborem uczestników i organizacją spotkań. Zajęcia prowadzone były przez Facylitatorów (szkoleniowców - moderatoRów) dwubiegunowo, tj. z osobami 60+ oraz z opiekunami formalnymi/nieformalnymi. Nowością zajęć było przekazanie wiedzy poprzez socjodramę czyli odgrywanie scenek.Celem projektu jest wdrożenie nowatorskiego modelu programu korekcyjno-edukacyjnego z elementami socjodramy, zapobiegającego przemocy w rodzinie wobec osób starszych - mówi Elwira Świetlicka, Dyrektor MGOPS w Piszu - rozwiązania przewidziane w programie nie wystąpiły dotychczas w polskich propozycjach programowych.
Podczas zajęć zarówno osoby 60+, jak też opiekunowie uczą się rozpoznawać zachowania przemocowe, jak wyrażać komunikaty, nie raniąc innych, jak dobierać słowa, aby odbiorca nie był źle zrozumianym - komentuje dyrektor MOPS - Naszym celem, celem projektu jest wypracować model, według którego można będzie szkolić m.in. przyszłych opiekunów środowiskowych.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz