Adam Strug i Monodia Polska rozpoczęli obchody Święta Niepodległości w Piszu.
Refleksja nad nieodległą przeszłością wydaje się cenna zwłaszcza teraz, kiedy świat przyspiesza, przed nami nowe niewiadome. Nieuchronne są pytania, jak będzie wyglądało życie w niedalekiej przyszłości, jakie wartości przekazać naszym dzieciom, jak ugruntować w nich potrzebę wolności. (...) Gdy mamy otwarte umysły, jesteśmy chętni do dialogu, wymagamy od siebie, wówczas pokazujemy, że zależy nam na niepodległości i jej wyzwaniach na dziś i jutro. Wolność nie jest dana raz na zawsze. Jest darem, o który codziennie trzeba dbać.
I tak sie stało, za namową artysty zgromadzona piska publiczność próbowała swoich wokalnych umiejętności wtórując zespołowi w Pieśni X Jana Kochanowskiego (Kto mi dał skrzydła, kto mię odział pióry...) oraz Zdrowaś Maryja.Pragnieniem wykonawców jest wprowadzenie tego repertuaru w krwiobieg współczesnej kultury, w formie, jak drzewiej bywało - pospolitego ruszenia śpiewaczego Polaków.
I tura wyborów prezydenckich w powiecie piskim
Ciemnota głosuje na pis ciemnotę ale co się dziwić po tej dziurze 🤬🤬🤬🖕🖕🖕
Xxxxx
14:48, 2025-05-25
Konserwatyści, lewica, liberałowie
Wybór między kiłą (Nawrocki) a rzeżączka (Trzaskowski) . Z tym że rzeżączkę łatwiej wyleczyć a przy okazji i Polskę. Jak powsadzają paru do celi, co może zagwarantować tylko Trzaskowski, to następnych też będą się rozliczać z poprzednikami .
Tygielek
15:19, 2025-05-24
Konserwatyści, lewica, liberałowie
Tylko Nawrocki na Prezydenta.~
piszanin
12:25, 2025-05-24
Noc Muzeów w Piszu
A jakie to wszystko ma znaczenie skoro wódka znów droższa. A miało być taniej, lepiej i więcej. W rezultacie więcej to trzeba płacić. Chyba chłopy wrócą do dawnych metod i zaczną robić zacier. U nas w PGR Kaliszki pokażemy co to inicjatywa społeczna
Kieliszek z PGR Kali
23:28, 2025-05-23
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz