KLIKNIJ
REKLAMA
Data dodania: 01.10.2021
Zapis wideo ze spotkania
Stopień wodny na Pisie: Wstępnie wybrano I wariant
Konsultacje społeczne w ramach opracowania studium wykonalności stopnia wodnego na Pisie trwają od 16 do 30 września. Podsumowujące konsultacje spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych odbyło się - 30 września o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Piszu.
W niniejszym artykule prezentujemy zapis wideo ze spotkania, które miało miejsce w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Piszu. Zgodnie z zaprezentowanymi danymi najkorzystniejszy wariant położenia stopnia wodnego byłby numer I - położony w skrajnie południowych granicach Pisza.

W najbliższym czasie w ramach Rozmów Piszanina dokonamy analizy sytuacji progu wodnego na Pisie.

Pełny zapis wideo spotkania kończącego konsultacje społeczne w ramach opracowania studium wykonalności stopnia wodnego na Pisie



Opinie i komentarze

Komentarze (14)

Kiedy Wody Polskie wyegzekwują swobodny dostęp do Pisy wzdłuż Hotelu nad Pisą i tego drugiego hotelu od strony jeziora Roś???

Dość kumoterstwa. Jest prawo, tylko trzeba je wyegzekwować, skoro burmistrz nie ma odwagi. Przypominam, że kiedyś można było przejść od starego mostu do kładki.

Czy nie lepiej sprzęgnąć śluzę z obwodnica

Pytanie do redakcji. Jestem inwestorem z poza regionu, chciałem zainwestować w powiecie piskim więc zacząłem rozglądać się za firmami budowlanymi i byłem bardzo niemile zaskoczony. Zdecydowana większość ogłoszeń w dziale śwuadczę usługi to pseudo ekipy które nie tylko nie wystawiają ani rachinków ani faktur na swoje usługi, nawet nie mają zarejestrowanych firm a więć również pracowników. Ptzy czym ceny w tym nielegalnym procederze wcale nie są niż w województwie mazowieckim. Czy ktoś w tym nieście ma kontrolę nad tą czarną strefą? Najzabawniejsza jest firma ekipa budowlana ze Snopek... ale to tylko wierzchołek tych ludzi którsy nie płacą podatków i okradają ludzi. Myślę że to jest bardzo ciekawy temat na artykół. Szara strefa w Piszu, myślę że napewno było wiele ciekawych komentarzy i opini które wpłynełyby na poprawę bezpieczeństwa potencjalnych mniejszych inwestorów.

Panie "inwestorze". niech Pan najpierw popracuje na ortografią, bo jakoś mam wrażenie, że nie jest poważną osobą, ale jakimś kiepskim fachowcem od mieszania betonu, który chce podkablować firmy, które nie poznały się na jego "talencie" :-)

A w tym całym zamieszaniu nie chodzi przypadkiem o "pływność" między dwoma hotelami? Bo jakoś wątpię w te tłumy żeglarzy walących z Warszawy i okolic na Mazury...

zakaz falowania

w tych czasach żeglarstwo wygląda tak zjeżdżajo sie chamy z hu... wie zkąd pływają motorówami po 200 400 km i zatrówają nam jeziora

chu się pisze przez ch, skąd przez "s", a zatruwają przez "u" zwykłe

Tama powinna znajdować się przy jeziorze, jedyny rozsądny wariant to ten czwarty.

Dużo ulic w mieście jest na niskich terenach bo miasto leży na takich terenach. Znam temat, na olsztyńskiej tam czasami też jest woda w piwnicach. Wykostkowało się całe miasto, zabetonowało rzeke, gdzie ta woda ma spłynąć? Kto pozwolił na budowę portu, gdzie nie było poziomu wody. Teraz próbuje się coś z tym zrobić to wymyślono tame. To jest gospodarność i dbanie o miasto i mieszkańców? Że takie szalone pomysły mają poparcie specjalistów. a gdzie oni byli wcześniej. Gdzie oni wszyscy będą jak te prognozy się nie sprawdzą? Zresztą kto odpowiedzialny zestawiałby port na kilkanaście łódek z tak wielkim problemem jak zalewanie w przyszłości zabudowy miasta wodami opadowymi i gruntowymi. Tama przy jeziorze to jest oczywiste.

bezpieczeństwem zabudowy miasta. Tama przy jeziorze, cała reszta jest kompletnym nonsensem.

i wokół jezior

jedyna korzyść z tego projektu to wysyp papierzaków wzdłuż rzeki

kto będzie zbierał śmieci po tych żeglarzach

na działkach przy gdańskiej zrobi się jedno wielkie bagno

Przede wszystkim mieszkańcy powinni wybić z głowy wodom polskim ten szalony pomysł odpowiadając na pytanie-jakie korzyści to wszystko przyniesienie? Ktoś sobie uroił żeglugę z Warszawy ...

Straszne rzeczy opowiadają tzw.eksperci.jak można stwierdzić,że zatrzymanie wody w jeziorze,a co za tym idzie,nie spłynięcie tejże rzeką,nie spowoduje przesuszenia terenów poniżej stopnia wodnego.Dodatkowo problem poruszony przez mieszkańca,Pana Andrzeja,czyli zalewanie piwnic w domostwach przy rzece,który jest faktem,wydaje się być bezwzględnie powiązany ze stanem wód w rzece.Owszem,zalewanie następuje po intensywnych opadach,ale gdyby stan wody w rzece był niski,wtedy woda spłynęła by do rzeki,w innym przypadku wychodzi w piwnicach.

Analizy,prognozy itd.,a teraz proszę mi powiedzieć,czy jeśli się te prognozy i analizy się nie sprawdzą,to ktoś z tej firmy za to odpowie,czy z problemem zostaną mieszkańcy? Jeśli już miał by powstać ten nieszczęsny próg,to tylko wariant nr.IV,by woda piętrzyła się wyłącznie w jeziorze.

A dlaczego przy rzece (tereny zalewowe) wykonano zabudowę i to w dodatku z piwnicami - teraz problem bo zalewa woda - dziwne - prawda ??? Gdy byłem małym chłopcem jezioro wylewało prawie do asfaltu drogi na Łupki, w budynkach na ulicy Kwiatowej piwnice były również zalewane przez wysoki stan wód gruntowych po wylewach jeziora oraz rzeki. Po regulacjach na szlaku WJM problem to tylko jezioro Roś, ponieważ jest ostatnim w zlewni... Stopień powinien być wykonany już dawno, drugi problem to miejsce. Rozsądnie aby był obok sklejki, ponieważ w innym wariancie port w mieście byłby nie obsługiwany, stan wody w odcinku miejskim byłby znacznie niższy co wpłynęło by na walory turystyczne oraz wizualne...

Nie ratujmy poronionego pomysłu burmistrza,o mekce żeglarzy w jego porcie,kosztem mieszkających w pobliżu rzeki.Bajki o tym,że ktoś z Warszawy będzie pływał na Mazury Narwią i Pisą,są po prostu niedorzeczne.Port i ogromnie wysokie nabrzeże,to po prostu straszny błąd,a burmistrz próbuje teraz ratować twarz.Walory estetyczne-może,ale czy to jest warte tego,by ludziom podmywało domy?

Retencja wód w Rosiu,to dobry pomysł,ale wyłącznie w nim,rzekę zostawmy w spokoju.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt