KLIKNIJ
REKLAMA
Data dodania: 14.11.2019
NZOZ Pisz, Sienkiewicza 4 pok.31
Bezpłatne testy na obecność wirusa HCV. Sprawdź swoją wątrobę.
1-2 krople krwi wystarczą, by przeprowadzić test
Do końca roku mieszkańcy Pisza mają możliwość wykonania darmowego i anonimowego testu na obecność wirusa HCV. Badania są wykonywane w piskiej Przychodni Zdrowia przy ulicy Sienkiewicza.
Wirus HCV, odpowiedzialny jest m.in. za wirusowe zapalenie wątroby typu C.  W 2018 roku chorobę tę wykryto u 124 mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Nieleczona może doprowadzić do rozwoju marskości, a nawet raka wątroby. Odpowiednio wczesne wykrycie wirusa, daje blisko 100% skuteczność wyleczenia.

Do zakażenia wirusem dojść może podczas wizyty w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, studium tatuażu, ale także w warunkach szpitalnych - podczas transfuzji krwi czy hospitalizacji. Jeśli wystąpiły u nas objawy podobne do tych, podczas przeziębienia - przemęczenie, bóle stawów, osłabienie, lub gdy chcemy mieć pewność, że nasza wątroba jest niezagrożona, powinniśmy wykonać test na obecność wirusa HCV.


Test anty-HCV jest szybki i bezpieczny. Polega na nakłuciu opuszka palca i pobraniu 1-2 kropli krwi. Wynik znany jest już po ok. 15 minutach. Aby wykonać test wystarczy przyjść do piskiej Przychodni Zdrowia na ulicę Sienkiewicza. Testy wykonywane są w pokoju 31. w godzinach od 7.00 do 10.00 do końca bieżącego roku lub do wyczerpania zapasów. Testy przeprowadza jedna z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów analiz medycznych ALAB laboratoria.
Jeśli test anty-HCV okaże się dodatni, przeprowadzimy dalszą, pogłębioną i bezpłatną diagnostykę, dzięki której osoba, która skorzysta z badań będzie wiedziała, czy zakażenie HCV jest u niej aktywne. To duże ułatwienie i oszczędność czasu, jak i pieniędzy dla pacjenta. Pamiętajmy też o tym, że test anty-HCV jest obecnie najszybszą formą wczesnej diagnostyki w kierunku HCV. W przeciwieństwie do HBV, na HCV nie można się zaszczepić – mówi lek. med. Agata Strukow, Dyrektor ALAB laboratoria.
Wynik pozytywny to nie wyrok dla naszej wątroby, to wskazówka, aby rozpocząć leczenie. Od 2015 roku w naszym kraju są dostępne leki eliminujące wirus. Dzięki nim zakażenie HCV stało się pierwszą i obecnie jedyną wyleczalną przewlekłą infekcją wirusową.



Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt