Reklama

Mali ratownicy z Gminy Pisz rywalizowali o tytuł najlepszego

17 maja w SP Jeże rozegrano VII Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy o tytuł "Małego Ratownika" im. Ernesta Banacha.

Witaj Erneście, mój przyjacielu...   z myślą o Tobie, w Twojej szkole, w Twoim ratowniczym żywiole zmagaliśmy się, aby wyłonić najlepszych z najlepszych naszej gminy!  - pisze Mariusz Klisiatys z Mers-MED, organizator konkursu, oddając hołd Ernestowi Banachowi, który zginął ratując życie innym.

W zmaganiach wzięło udział 10 szkół z terenu Gminy Pisz. Konkurencje składały się z koronnej Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej z użyciem AED,



a oprócz tego: zakrztuszenia po lizaku, łamigłówki ratownicze,


duże krwawienia po szkle,


masywny krwotok z nosa, oparzenie termiczne, napad drgawek, udar cieplny


Uczniowie rywalizowali o tytuł mistrza w duchu fair play.


Wyniki w kategorii klas I-III

I miejsce - SP 1 Pisz

II miejsce - SP 2 Pisz Fot.SP2
III miejsce - SP 4 Pisz Fot.SP4

W kategorii klas IV-VI: I miejsce - SP Hejdyk
II miejsce - SP Jeże
III miejsce ZS Katolickich Pisz
  Wraz z całą załogą pragniemy mocno podziękować za dzisiejszy konkurs, który niewątpliwie przerodzi się w duże wydarzenie - mówi Mariusz Klisiatys - Za nieocenioną pomoc organizacyjną dziękuję Szkole w Jeżach, Mateuszowi Jastrzębskiemu, Mazurskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Stacjom ratowniczym Skłodowo, Giżycko i Mikołajki i piskim ratownikom: Bartkowi, Veranice, Ewelinie, Ani i Darkowi. Dziękuję Szpitalowi Powiatowemu w Piszu za udostępnienie ambulansu na potrzeby konkursu oraz OSP w Pogobiu Średnim. Fot. Mers-MED

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości