Reklama

Mamy swoich reprezentantów na Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Mateusz Kubiak i Kuba Turski zdobyli kwalifikacje do reprezentacji Polski w koszykówce na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Berlinie w czerwcu 2023r.

W Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie weźmie udział 7000 zawodników ze 170 reprezentacji narodowych. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych będzie liczyła 72 zawodników. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się nasi dwaj koszykarze - Mateusz Kubiak i Kuba Turski.
 
Obaj chłopcy starali się o kwalifikacje w kilku dyscyplinach i to z sukcesami. Kuba Turski zdobył złoty medal w pływaniu na 50 m stylem dowolnym. Jednak może wystartować w jednej dyscyplinie i tu Kuba postawił na sport drużynowy - koszykówkę.

Od 17 kwietnia koszykarze przebywają na obozie przygotowawczym w Zakopanem.

OlimpiadySpecjalneWM Codziennie treningi po kilka godzin. Ich celem jest przede wszystkim zapoznanie się zawodników ze sobą i poznanie swoich najmocniejszych stron - mówi Beata Biedrzycka, trener - Naszym zadaniem jest stworzyć drużynę uwzględniając predyspozycje jej poszczególnych zawodników. Oni sami będą czuli się pewni tylko wtedy, gdy dokładnie poznają kto najlepiej broni, kto atakuje, kto najcelniej wrzuca.
OlimpiadySpecjalneWM Kuba i Mateusz kontynuują dobrą sportową tradycję Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach, którego uczniowie wystąpili już w wydarzeniu tej rangi. Kamil Banach dwukrotnie - w Antwerpii w bocce i w Abu Dhabi w koszykówce. Brygida Alicka w Los Angeles w 2015 r. zdobyła 3 medale w gimnastyce.

Czekamy na jak najlepszy start tegorocznych reprezentantów.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości