Reklama

Masz w domu ucznia? Złóż wniosek o wyprawkę

Już ponad 1 mld zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu "Dobry start". Wnioski o "300 +" można składać do końca listopada. Na Warmii i Mazurach wypłacono już prawie 129 tys. świadczeń na kwotę blisko 39 mln. zł.

Wnioski o wypłatę świadczenia można składać od 1 lipca tego roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.
Nabór wniosków w ramach "300+" rozpoczął się 1 lipca. W tym czasie rodzice i opiekunowie złożyli ich już blisko 2,8 mln. To pokazuje, że nie mają oni problemu z wnioskowaniem o świadczenie online - od tego roku bowiem wnioski o świadczenie "Dobry start" złożymy wyłącznie internetowo - powiedziała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego. W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Środki te pozwalają na zakupy związane z powrotem do szkoły.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od tego roku zajmuje się obsługą programu, doskonale sobie z tym zadaniem radzi - świadczenia rozpatrywane są sprawnie, a pieniądze szybko trafiają na konta - dodaje rzeczniczka. Wnioski o świadczenie w ramach programu "Dobry start" można składać do 30 listopada br.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości