Pierwsza sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się w poniedziałek 13 czerwca w Olsztynie. Młodzi radni złożyli ślubowanie i odebrali stosowne nominacje. Wśród członków piszanki Gabriela Mierzejewska i Zuzanna Nosek
Chcę Państwu pogratulować sukcesu i wyboru do Młodzieżowego Sejmiku - mówił podczas wystąpienia marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Dwudziestosześcioosobowy zespół został wybrany spośród 60 zgłoszeń z całego regionu. Doceniając Wasze dotychczasowe zaangażowanie społeczne, wrażliwość na potrzeby waszych środowisk, troskę o społeczności, w których na co dzień żyjecie, uczycie się i działacie: jako wolontariusze, w organizacjach pozarządowych czy w samorządach uczniowskich. Od tej pory jesteście państwo formalnym partnerem samorządu województwa jako gospodarza województwa w codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności, umacniania demokracji, wykorzystania funduszy europejskich. Wierzę, że po dwóch latach kadencji w Młodzieżowym Sejmiku przynajmniej część z pomysłów, którymi się z nami podzieliliście, zostanie zrealizowana.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!