Reklama

Takie ryby łowiono podczas Pucharu Warmii i Mazur

W dniach 19-20 listopada na jeziorze Roś rozegrano Ogólnopolskie Towarzyskie Zawody Spinningowe "Puchar Warmii i Mazur".

W sobotę, 19 listopada o godz. 9.00 wystartowali wędkarze biorący udział na jeziorze Roś w Ogólnopolskich Towarzyskich Zawody Spinningowych "Puchar Warmii i Mazur". Baza zawodów to Ośrodek "ENERGETYK" na Rybitwach.


Na starcie ️zawodów stawiło się 39 teamów. Rywalizację rozegrano "na żywej " rybie przy użyciu aplikacji mobilnej.
Pogoda lekko zimowa - 4 stop. C, trochę śniegu, słaby wiatr, ale to i tak lepiej niż w minionych dniach. Doświadczeni wędkarze wiedzą że w takich warunkach lubią gryźć duże drapieżniki i na to liczymy ze grube ryby będą gryzły przynęty podczas tych zawodów. - mówili organizatorzy.
Pierwszego dnia złowiono w sumie 100 ryb: 61 szczupaków (największy: 81,6 cm), 1 sandacz (50,5 cm), 38 okoni (największy: 36,4 cm).

Na I miejscu uplasował się Wedkarski.com Team w składzie Sławomir Jaworski-Ryszard Szkiladz z 34323 pkt. które zdobyli dzięki 12 złowionym szczupakom. II miejsce zajmował Andrzej Malinowski-Janusz Purwin czyli Kotwica Biała Piska TEAM z 26282 pkt w tym 9 szczupaków i 1 okoń.  Na III miejscu - Krzysztof Bankowski i Michał Sobczak OKS Orzysz TEAM z 17739 pkt. za 4 szczupaki i 3 okonie, w tym z drugim co do wielkości szczupakiem zawodów 80.4 cm.


Największa rybę pierwszej tury złowił Kominiarczyk Team - to szczupak 81.6 cm.

Najlepszy team z Pisza z Koła "Roś " o nazwie Mazurskie Esoxy zajmował 11 miejsce.

Drugiego dnia mroziło, pruszyło, ale wędkarze startujący w Ogólnopolskich Towarzyskich Zawodach Spinningowych " Puchar Warmii i Mazur" na jeziorze Roś  nie przestraszyli się i ruszyli z energią na II turę rywalizacji. Dokładnie 34 teamy wypłynęły z bazy zawodów na Rybitwach.


W zmaganiach wzięło udział blisko 80 wędkarzy. W sumie złowiono 212 wymiarowych ryb, w tym 132 szczupaki, 79 okoni i 1 sandacza. Nie padła "metrówka", czyli żaden drapieżnik powyżej 100 cm długości, ale nie dużo brakowało, bo najdłuższy szczupak miał 82 cm. - czytamy na profilu wędkarstwo po pisku.
Zwycięzcami i jednocześnie zdobywcami "Pucharu Warmii i Mazur" zostali wędkarze Teamu Wędkarski. com Jaworski Sławomir i Ryszard Szkiłądź, którzy byli najlepsi pierwszego i drugiego dnia. W sumie złowili 22 szczupaki.

Źródło: xtramarlin.pl

Źródło: Facebook/wędkarstwo po pisku

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości