Noc Świętojańska z 23 na 24 czerwca to dla Pisza i wielu miast naszego regionu coroczne rozpoczęcie lata. Podczas tegorocznej najkrótszej nocy w roku tradycyjnie zorganizowano konkurs na najpiękniejszy wianek, a obchody uświetniły pokazy artystyczne nawiązujące do obrzędów świętojańskich i koncerty muzyczne.
W artystycznej części Nocy Świętojańskiej prezentowały się: Piska Orkiestra Dęta, piski zespół "Anonim", formacja "Dzisiaj Oni", "Najlepszy Przekaz w Mieście". Popisy taneczne w stylu popping (ruchy robota) przygotował Dawid Ignaczak - zwycięzca I edycji programu "Got To Dance-Tylko Taniec. Na scenie breakdance`owymi krokami popisywali się także tancerze z grupy "The Brothers". Gwiazdą Nocy Świętojańskiej w Piszu był występ zespołu "Masters", prezentujący najnowsze przeboje grupy - "Z Tobą to nie grzech", "Poszukaj szczęścia", czy też "Słodka jak miód", który walczy o tytuł przeboju wakacji 2014 roku.
Magiczną atmosferę Nocy Swiętojańskiej wytworzyła młodzież z grup artystycznych przy Piskim Domu Kultury w Widowisku Świętojańskim, w którym zawarte były pokazy ognia i taniec. Puszczono także Pisą wianki świętojańskie. Szczególnie ładne wianki przygotowane były przez Alicję Ciszewskią z Pisza i Grażynę Malinowską z Pogobia Średniego. Oba wianki zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce podczas tegorocznego konkursu świętojańskiego.
Zdjęcia: Archiwum PDK
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Intercity opuszcza Pisz
Kochani, linia 219 nawet na etapie remontu nie była przygotowywana na dużą przepustowość i częste kursowanie pociągów pasażerskich. Wszak zlikwidowano możliwości krzyżowania (mijania się) pociągów w Rucianem, w Białej, między Drygałami a Ełkiem, czego podwyższenie prędkości szlakowej wcale nie kompensuje. Lata 80-te XX wieku i pociągi dalekobieżne niestety nie wrócą... Białystok - Gdynia, Ełk - Warszawa, Pogoria Ełk - Racibórz/Rybnik, a nawet sezonowe startujące w Piszu - to raczej nie wróci. Chyba, że jacyś nowi przewoźnicy się zainteresują tą trasą. Dostępność kolei może zmienić raczej tylko odbudowa linii z Giżycka i dalej na południe, ale czy do tego kiedykolwiek dojdzie?
YaBu
11:22, 2025-12-14
Włamali się do sklepu spożywczego. Zatrzymano ich
Gang Olsena
Jam łasica
15:15, 2025-12-13
Włamali się do sklepu spożywczego. Zatrzymano ich
Nie no wiesniaki geniusze 😂😂😂😂😂
Xawery
12:12, 2025-12-13
Włamali się do sklepu spożywczego. Zatrzymano ich
My z PGR Kaliszki nie pijemy na obcej ziemi. Mamy swoje trunki, swoje szlugi i swoją zagrychę oraz nie zadajemy się z elementem. Mamy swoje honor i politykę w 4 literach, nie oglądamy propagandowej TV klamiamiącej o rzekomych sukcesach niczym Trybuna Ludu za Gierka. Ogólnie czasy jak za Gierka lub Gomułki tyle że wódka podlejsza, kaszanka niczym g... i fajki słabe jak dla frajerów.
Kieliszek z PGR Kali
11:54, 2025-12-13