W piątek, 20 grudnia, w Hotelu Roś odbyło się czwarte spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez burmistrza Pisza. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk gminy i powiatu piskiego, a gościem honorowym był Romuald Kamiński - Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej.
Jak przypomniał podczas mowy powitalnej gospodarz imprezy burmistrz Jan Alicki, takie spotkania odbywają się corocznie i stanowią formę integracji różnych środowisk Pisza i okolic, a także okazję do podzielenia się opłatkiem i być może wybaczenia sobie przeróżnych uraz. Wicestarosta piski, Marek Wysocki, wśród życzeń zauważył, że wspólne spotkanie powiatowo - gminne jest dowodem na dobrą współpracę między obiema instytucjami.
W uroczystości uczestniczyli między innymi radni powiatowi, radni gminni, sołtysi gminy Pisz, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Pisz i powiatu piskiego, przedsiębiorcy z Pisza różnych branż, związki i organizacje pozarządowe, służby mundurowe, przedstawiciele nadleśnictwa.
Podczas spotkania harcerze przekazali Światło Betlejemskie dla ks. Biskupa. Następnie odbyły się czytanie ewangelii i podzielenie się opłatkiem.
Oprawę artystyczną przygotował chór piski Vox Matris, prezentujący kolędy polskie i angielskie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Święto Niepodległości o 19:00 - Śpiewajmy razem
A co tam z pedekiem sie dzieje? Nikt nie złożył ofert na dokończenie dachu! Co ty Kiński na to, toć ty burmistrz. Mówią w mieście , że ty burmistrz tylko do poborów i dobrych garniturów i lakierek.
Maryjan
14:53, 2025-11-12
Święto Niepodległości o 19:00 - Śpiewajmy razem
Takim ma rację . Na nic nie ma pieniędzy ale na potomków bandery zawsze się znajdą.
Fan Pana Kieliszka
12:01, 2025-11-12
Dzielnicowy zebrał 8,5 tony kasztanów
Tym ludziom nie warto pomagać. My zostaliśmy przez nich oszukani
Oszukany
19:34, 2025-11-11
Święto Niepodległości o 19:00 - Śpiewajmy razem
Ukraincy rozbieraja nam kraj a wy barany swietujecie Dzien Podleglosci 👏👏👏👏
Takim
18:02, 2025-11-11