Reklama

Pierwsza transza rządowych środków na obniżenie kosztów energii…

Samorządy powiatu piskiego jeszcze w tym roku otrzymają rządowe dofinansowanie w wysokości 17 630 279 zł.

W życie weszła ustawa, która przewiduje dodatkowe pieniądze dla mieszkańców całego regionu. Pierwsza transza środków trafi do samorządów do końca tego tygodnia. Będzie to 1/3 z kwoty 13,7 mld zł. Następne transze będą wypłacane w listopadzie i grudniu.

Rządowe dofinansowanie będzie mogło zostać przeznaczone na wydatki bieżące oraz na obniżenie kosztów energii dla gospodarstw domowych, a także rozwój energooszczędnych technologii.


Samorządy powiatu piskiego jeszcze w tym roku otrzymają rządowe dofinansowanie w wysokości 17 630 279 zł. Kwoty dofinansowania przyznane dla gmin piskich i powiatu piskiego:

powiat piski - 6 076 607 zł, gmina Pisz - 2 888 418 zł, gmina Biała Piska - 2 888 418 zł, gmina Orzysz - 2 888 418 zł, gmina Ruciane-Nida - 2 888 418 zł. Pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na zakup źródeł energii i ciepła oraz na inwestycje, które poprawią efektywność energetyczną w regionie. Rządowe dofinansowanie to realna możliwość ograniczenia wpływu rosnących cen surowców na wysokość naszych rachunków. Nowe środki będzie można przeznaczyć również na wydatki bieżące. To z kolei szansa na dodatkowe inwestycje w regionie i lokalny rozwój. - informuje poseł Jerzy Małecki. Kwota minimalnego dofinansowania wynosi: 2,9 mln zł dla każdej gminy, 6,1 mln zł dla każdego powiatu, 32,7 mln zł dla każdego województw.

Źródło: jerzymalecki.pl

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości