Radni miejscy na ostatniej sesji RM, 24 listopada uchwalili podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza. Andrzej Szymborski będzie zarabiał 20 tys. zł. Wzrosną też diety piskich samorządowców. Uchwała jest podejmowana w listopadzie, ale korekta wynagrodzeń będzie przeprowadzona od sierpnia.
Zmianę wynagrodzenia umożliwiła ustawa przyjęta we wrześniu przez Sejm oraz nowe rozporządzenie Rady Ministrów z października w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Radni nie otrzymują pensji, ale zryczałtowaną miesięczną dietę, ustaloną proporcjonalnie do ich zaangażowania w prace Rady Miasta i jej komisji stałych oraz do sprawowanej funkcji.




Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!