Rząd przyjął projekt ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. W myśl przepisów organy prowadzące szkoły będą musiały zapewnić gabinety profilaktyki zdrowotnej dla pielęgniarek i higienistek oraz dentystów.
Zgodnie z planowanymi rozwiązaniami szkoły będą miały zapewnione lepsze warunki do realizacji opieki zdrowotnej. Ustawa mówi także o wzmocnieniu roli profilaktycznej i promocyjnej.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!