O godz 9.00 uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych z całej Polski przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu w swoim życiu - egzaminu ósmoklasisty.
Egzamin ósmoklasisty wprowadzono zaledwie dwa lata temu, po likwidacji gimnazjów. Pierwszy przeprowadzony został podczas strajku nauczycieli, drugi w reżimie sanitarnym spowodowanym pandemią koronawirusa.To dodatkowe, stresogenne sytuacje dla uczniów, którzy, jak sami przyznają mają drobne braki w edukacji.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!