W celu zabezpieczenia ludności Polski, na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego, władze Polski zdecydowały o utworzeniu rezerwy preparatów stabilnego jodu w postaci tabletek. Tabletki trafiły już do jednostek.
Podczas wtorkowej (4.10.2022r.) konferencji, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przedstawił szczegóły dotyczące dystrybucji jodku potasu w województwie warmińsko-mazurskim, co jest prewencyjnym działaniem w przypadku ewentualnego wystąpienia skażenia radiacyjnego.
Źródło: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/dystrybucja-jodku-potasuChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!