Reklama

Kierujący pojazdem 74-latek uderzył w jadący szynobus

W czwartek (28 października br.) około godz. 11.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Drygały. Samochód osobowy uderzył tam w szynobus relacji Olsztyn- Ełk. To już kolejne zdarzenie z pociągiem na tym konkretnym przejeździe.

Z ustaleń policjantów wynika, że 74-letni mieszkaniec Białej Piskiej, kierujący pojazdem marki Suzuki Vitara, zlekceważył znak "STOP". Tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu szynobusowi i uderzył w niego. Kierujący suzuki jechał sam. Pociągiem podróżowało około 15 osób. Na szczęście tym razem w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Kierowca osobówki i maszynista pociągu byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 74-latek ukarany został mandatem karnym.


Policjanci przypominają, że każdy - strzeżony, czy nie - przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy, chronić zawartość swojego portfela, ale przede wszystkim zadbać o swoje życie i zdrowie.


Stąd policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych oraz poziomych.

Źródło: KPP Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości