Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się kolejne spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania szlaku turystyki wodnej Pisa-Narew wraz z zagospodarowaniem terenu plaży miejskiej w Piszu, a w szczególności dotyczące badań archeologicznych w strefie zamku piskiego. Celem spotkania było wypracowanie dalszego zakresu prac i koniecznych badań archeologicznych, aby w rezultacie dopracować koncepcję wyeksponowania ruin zamku i zagospodarowania terenu wokół zabytku. Dyskutowano nad koniecznymi kierunkami prac oraz poziomem odsłonięcia oryginalnych murów, a także odpowiednią ochroną reliktów. Kolejnym etapem prac jest wystąpienie o zalecenia konserwatorskie i ujęcie ich w koncepcji zagospodarowania strefy zamku oraz dalsze badania architektoniczne, konserwatorskie i geotechniczne.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!