Pandemia koronawirusa powoduje, że rezygnujemy z przyzwyczajeń, rozrywki. Chcąc, nie chcąc spędzamy dużo czasu w domu. Chętniej, niż zwykle sięgamy po lekturę. Gdy już wszystkie książki z domowej biblioteczki zostały przeczytane, skorzystajmy z zasobów biblioteki publicznej.
Książki można wypożyczyć bez obaw. Są na to specjalne procedury. W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu wygląda to następująco: czytelnik zamawia telefonicznie wybrane publikacje, bibliotekarz umawia z czytelnikiem termin odbioru na konkretną godzinę, o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi (tzn. zostawia ją na stoliku przed wejściem), bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownikaChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!