Reklama

Na stacji PKP Olsztyn Główny trwa wymiana torów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację Olsztyn Główny. Inwestycja warta ok. 400 mln zł ze współudziałem środków unijnych z POPW chwilowo utrudnia ruch pociągów. W najbliższej przyszłości zapewni podróżnym oczekiwany komfort obsługi.

Na stacji Olsztyn Główny układane są nowe tory. W obrębie stacji zdemontowano ponad 20 km torów i sieci trakcyjnej oraz 75 rozjazdów.


Układ torowy na wschodniej stronie stacji usprawni obsługę pociągów towarowych. Będzie możliwość przejazdu cięższych oraz dłuższych składów.


Po zachodniej stronie stacji, między Olsztynem Głównym a przystankiem Olsztyn Śródmieście, przygotowywany jest teren do montażu torów i rozjazdów. Montowane są bramki podtrzymujące sieć trakcyjną.


Postępuje budowa nowego peronu. Ułożono ścianki konstrukcji oraz elementy nawierzchni. Jednocześnie demontowane i zabezpieczane są filary stalowej konstrukcji starej wiaty.



Budowane jest także przejście podziemne od strony ul. Marii Zientary-Malewskiej, które umożliwi dodatkowy dostęp na perony. Wykonawca prowadzi prace pomiędzy skarpą a peronem. Przejście o długości 140 metrów będzie szersze oraz wyższe. Mieszkańcy osiedla Zatorze zyskają wygodne dojście - dostosowane do potrzeb osób o ograniczanych możliwościach poruszania się.


Na stacji Olsztyn Główny utrzymany jest rozkładowy ruch pociągów.

Źródło: PKP PLK

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości