Reklama

Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu dzięki obywatelskiej postawie świadków

W trakcie minionego weekendu dwóch pijanych kierowców zostało zatrzymanych na terenie powiatu piskiego. Postawą godną naśladowania wykazali się świadkowie, którzy powiadomili Policję oraz powstrzymali kierowców przed dalszą jazdą.

W piątek  (27.08.2021r.) około godziny 17:00 dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia nietrzeźwego kierowcy. Świadek zadzwonił na numer alarmowy informując, że zatrzymał nietrzeźwego kierowcę zabierając mu kluczyki celem uniemożliwienia dalszej jazdy. Zdarzenie to miało miejsce w Piszu na ul. Klementowskiego. Pojazdem marki Land Rover kierował 75-letni mieszkaniec powiatu piskiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Drugiego nietrzeźwego kierowcę zatrzymano w niedzielę  (29.08.2021r.) na trasie Jeże - Wincenta.  Około godziny 15:30  dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem marki VW Polo który może być nietrzeźwy, jedzie całą szerokością drogi. Zgłaszający zatrzymał tego kierowcę, kiedy ten skręcił w leśną drogę. Chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę zabrał mu kluczyki.
Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki VW Polo to 56-letni mieszkaniec gminy Kolno. Badanie  jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Źródło: KPP Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości