Policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf. Kierował nim 53-letni mężczyzna, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Twierdził, że poprzedniego dnia wieczorem wypił sześć piw. Poniesie teraz konsekwencje swojego nieodpowiedzianego zachowania.
Policjanci stale apelują do kierowców, by pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. W przypadku wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości można to sprawdzić korzystając z całodobowego alkomatu w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Należy jednak pamiętać, by do jednostki policji przyjść, a nie przyjechać wsiadając za kierownicę.Pomimo tych apeli każdego niemal dnia piscy policjanci eliminują z ruchu kierowców jadących pod wpływem alkoholu.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!