Obecny kryzys między innymi na rynku energetycznym spowodował, że każde gospodarstwo domowe odczuje podwyżkę cen ogrzewania. Mieszkańcy Pisza, korzystający z ogrzewania centralnego, mieli być uprzywilejowani. Piska "fabryka ciepła" opalana jest nie na węgiel, a na biomasę drzewną. W Rozmowie Piszanina z Burmistrzem Pisza Andrzejem Szymborskim padły słowa o maksymalnym wzroście ciepła centralnego o 25%, niestety - podwyżka będzie znacznie wyższa.
23 sierpnia premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszyli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz wiceminister finansów Sebastian Skuza, wzięli udział w konferencji prasowej. Jej celem było przedstawienie projektów ustaw, które mają stanowić zabezpieczenie obywateli przed wysokimi cenami energii cieplnej. Pomimo wzrostu cen węgla o 200 czy 300% według zapewnień rządu podwyżki opłat za ogrzewanie dla odbiorców końcowych nie będą mogły być wyższe niż 40%.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!